YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hac ve Umre yolcularına şok!
Hac ve Umre yolcularına şok!
05 Temmuz 2013 22:51
Malatya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, bu yıl kurada çıkıp,paralarını yatıran hacı adaylarının yüzde 20’sinin kutsal topraklara gidemeyeceğini söyledi.

Bir açılış programında basın mensuplarının hac ve umre ziyaretiyle ilgili sorularını cevaplandıran İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül,”Suudi Arabistan, Mekke’deki tadilatı gerekçe gösterip, bu sene  kesin kayıt yaptıranların yüzde 20’sini götürmeyeceklerini ifade ettiler.  Müftülüğümüze kesin bir yazı gelmemekle birlikte, aldığımız haberlerde kesin olduğu söyleniyor.  Dolayısıyla  ilimizden kutsal topraklara haç için gidecek 770 kişiden 150’si kesin kayıt yaptırmış olmasına ve para yatırmış olmasına rağmen hacca gidemeyecekler. Dolayısıyla 74 bin kişi arasında yeniden kura çekileceği konusunda duyumlar aldık” ifadelerini kullandı.
 
Kutsal topraklara ramazan ayında  umre  ziyareti için para yatıran 257 kişinin  vize alamadığını söyleyen Gül, “Vize alınırsa  48 saat kala bilgi vereceğiz dediler. Vize alınabilirse, umre için para yatıran kardeşlerimiz ramazan ayında umre ziyareti için Suudi Arabistan’a gidecekler.   Eğer gidemezlerse paraları iade edilecek” dedi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler