YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Günün en çarpıcı karesi
Gözaltına alınan oğlunu kurtarabilmek için yerlerde sürüklendi. İşte anne yüreği dedirten görüntüler Hakkari'den geldi.. Annenin oğlu iin verdiği mücadele unutulmayacak türdendi...
Günün en çarpıcı karesi
13 Nisan 2010 / 16:14 Güncelleme: 13 Nisan 2010 / 16:15

Demokrasi ve Barış Partisi (BDP) tarafından Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı kınamak için düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması sonrasında çıkan olaylar devam ediyor. Çarşı merkezinde taş atan guruba polis gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale ederken, bir annenin oğlunu polise vermemek için yerlerde sürüklenmesi ise güne damgasını vurdu.

Kalabalık saat 11.00 sıralarında Bulvar Caddesi üzerinde bulunan BDP binası önünde toplandı. Belediye Başkanı Dr. Fadıl Bedirhanoğlu, Çukurca Belediye Başkanı Mehmet Kanar, BDP İl Başkanı Mehmet Sıddık Akış ve Meya-Der İl Temsilcisi Mikail Atan'ın da aralarında bulunduğu kalabalık, yürüyüşe geçerek basın açıklamasının yapılacağı Cumhuriyet Caddesi üzerindeki belediye binası önüne geldi. "Ahmet Türk'e uzanan eller kırılsın", şeklinde slogan attan kalabalık adına Meya-Der İl Temsilcisi Mikail Atan bir açıklama yaptı.

Daha sonra bir açıklama yapan BDP İl Başkanı Mehmet Sıddık Akış da Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı kınadıklarını belirtti.
Açıklamanın ardından Bulvar Caddesi üzerinde bulunan İl Jandarma Komutanlığı Kavşağı'nda bekleyen çevik kuvvet polisleri, kendilerine doğru slogan atarak gelen gruba gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale edince çarşı merkezi biranda karıştı. Esnaf kepenk kapatmak zorunda kalırken, olayların çarşı merkezinde devam ediyor. (iha)


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler