YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güneydoğu'nun parlayan yıldızı: 'Batman'
Yıllarca terör olayları ile anılan Batman'da çözüm sürecinin etkisiyle yatırımlar hız kazandı, ama işsizlik hala kanayan yara. Kanal A ekibi soğuk, puslu bir batman gününde batman sokaklarını dolaştı.
Güneydoğu'nun parlayan yıldızı: 'Batman'
07 Aralık 2014 / 21:48 Güncelleme: 07 Aralık 2014 / 21:56

Ilısu Barajı'nın suları altında kalan Hasankeyf'i...Türkülere konu olan Malabadi köprüsü... Ekonomisinin belkemiğini oluşturan petrolü.... Türkiye'nin petrol yatağı batman... 

Batman'ın nüfusu hızla artıyor, çevre illerden göç bile almaya başladı. Çözüm süreci ile birlikte kente yatırımla hız kazandı, ancak işsizlik hala en büyük sorun.

Şehir halkı "hoşgelmişsiniz" diyerek söze başlıyor. Hepsinin en büyük beklentisi bölgenin kaderini belirleyecek olan 'Çözüm süreci''nin tamamlanması. Batmanlıların Ankara'dan diğer bir beklentisi ise şehre yatırımların daha da artması ve işsizliği azalması.

Ekibimiz öğlen yemeği için kentin en meşhur lokantasına gidiyor. 28 yıllık lokanta, 6-7 Ekim olaylarında büyük hasar almış. Mutfakta Batman lezzetleri konusunda iddialı olan Selahattin usta'nın ustanın yemeklerini tadan muhabirimiz Pınar Ağca, "Perde pilavını Siirt'te yemiş kadar olduk" diyerek ustanın hakkını teslim ediyor.

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

Etiketler:
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler