YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gümrük kapısında 25 yıl sonra gelen buluşma
Suriye'de uzun yıllar tutuklu bulunan 4 Türk, serbest bırakıldı
Gümrük kapısında 25 yıl sonra gelen buluşma
29 Mayıs 2009 / 18:43 Güncelleme: 29 Mayıs 2009 / 00:00

Cilvegözün'de günün buluşması

Cumhurbaşkanı Gül ve Suriye Devlet Başkanı Esad'ın görüşme-sinin ardından serbest bırakılan 4 Türk, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaptı.   


Yakınları tarafından ''Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a teşekkür ederiz'' pankartları ve çiçeklerle karşılanan Abdülrezzak Dolgun, Nasip Özer ile amca çocukları Mehmet ve Mustafa Albayrak, büyük sevinç yaşadı.


AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, hükümet yetkililerinin girişimiyle, uzun yıllardır cezaevinde bulunan bazı Türk mahkumların serbest bırakılmasından büyük sevinç duyduklarını söyledi.


AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi ile Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi de serbest bırakılanlar ve aileleriyle ilgilendi.


Gümrük kapısında bekleyen Meryem Koçak'ın, 9 yıldır cezaevinde bulunan babası Abdülrezzak Dolgun'u heyecanla beklediği görüldü. Babasını çok özlediğini ifade eden Koçak, ''Babam cezaevindeyken evlendim. 9 aylık kızım var. Babam torununu ilk defa kucağına alacak. Çok heyecanlıyım'' diye konuştu. Abdülrezzak Dolgun, yakınları tarafından omuzlarda taşındı. Ailesiyle kucaklaşan Dolgun, ilk defa gördüğü torunu Melisa'yı kucaklamanın mutluluğunu yaşadı.


Cezaevinden 23 yıl sonra çıkarak memlekete dönmenin mutluluğunu yaşayan amca çocukları Mehmet ve Mustafa Albayrak ise buradaki yakınlarıyla buluştuktan sonra Antakya'nın Bohşin köyüne gitti.


Köyde silahlarla havaya ateş açılarak karşılanan Mehmet ve Mustafa Albayrak, yakınlarına sarılarak hasret giderdi.


Baba Mehmet Albayrak (75), oğlu Mehmet'in 23 yıldır cezaevinde olduğunu belirterek, ''İlk işim oğlumu evlendirmek. Yıllardır oğlumun hasretiyle yanıp tutuştuk. Umutlarımızın bittiği bir anda Cumhurbaşkanımız Gül ve Esad'ın yaptığı görüşmeyle oğluma kavuştum. Çok mutluyum'' diye konuştu.


Mehmet Albayrak da başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ederek, kötü günlerin geride kaldığını, sonunda ailesine kavuştuğunu söyledi.


Nasip Özer ise Cilvegözü Gümrük Kapısı'ndan giriş yaptıktan sonra memleketi Batman'a hareket etti.AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler