YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gümrük kapılarında tır yoğunluğu
Gümrük kapılarında tır yoğunluğu
17 Ağustos 2014 18:15
Yurt dışına çıkacak tırlar, Kapıkule ve Hamzabeyli gümrük kapılarında yoğunluk oluşturdu.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, ihracat mallarını hafta başında teslim etmek isteyen tırlar, cuma akşamından itibaren Kapıkule ve Hamzabeyli gümrük kapılarına yöneldi.

Bulgaristan Kaptan Andreevo Sınır Kapısı'nın, yoğunluğa cevap verememesi sonucu Kapıkule Gümrük Kapısı'nda tır kuyruğu 9 kilometreye ulaştı. Kapıkule'deki yoğunluğu öğrenen şoförlerin tercih ettiği diğer sınır kapısı Hamzabeyli'de de 6 kilometrelik kuyruk oluştu.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, gazetecilere yaptığı açıklamada, firmaların hafta başında Avrupa ülkelerindeki adreslere teslimat yapmak istemesi nedeniyle gümrüklerde araç yoğunluğu oluştuğunu söyledi.

Gümrükteki tır yoğunluğunun cuma gününden başladığını ve pazar gününe kadar devam ettiğini belirten Yalçın, Türkiye’den çıkışta herhangi bir sorun yaşanmadığını ifade etti.

Tır şoförlerinden Orhan Sap ise yaklaşık 24 saattir Kapıkule Gümrük Kapısı'nda beklediğini söyledi.

 Bulgaristan Kaptan Andreevo Sınır Kapısı'ndaki çalışmaların çok yavaş olduğunu belirten Orhan Sap, en kısa sürede işlemlerini tamamlayarak Makedonya'ya gitmek istediğini kaydetti.

Tır şoförlerinin gümrük kapılarındaki bekleyişi sürüyor.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler