YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülsüm anne Umut'u evlat edinecek
Gülsüm anne Umut'u evlat edinecek
22 Temmuz 2013 15:44
Gülsüm anne, Umut'u evlat edinmek istediğini söyledi.

Antalya’da 2008 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu felç kalan ve ‘Umut’ ismi verilen gencin koruyucu anneliğini yapan Gülsüm Kabadayı, 9 yıldır devam eden sahte evrak davasının sona ermek üzere olduğunu belirterek, “ Mal varlığıma güvenerek çıkmadım yola. Umut’u evlat edineceğim. Resmiyette de benim oğlum olsun ki onun haklarını, tedavisini yaptırabileyim. Kimliğini de değiştireceğim.Umut, Mustafa Kabadayı olacak” dedi.  
  Gülsüm Kabadayı’ya, Umut’a baktığı gerekçesiyle ödenen bakım ücretine konulan haczin kaldırılmasının ardından, şimdide fazla ödemeden kaynaklanan kesinti uygulamaya konuldu.
 
Fazla ödemeye kesintiyle tahsil edilecek
 
Antalya’nın Aksu ilçesinde 30 Ağustos 2008 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonucu felç kalan ve kimliği belirlenemediği için hastanede ‘Umut’ ismi verilen gencin koruyucu anneliğini üstlenen Gülsüm Kabadayı, bakım için ödenen paralarda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle üzüntülü günler geçiriyor. ‘Umut’un bakımı için ödenen paraya gelen  haczin kaldırılmasından büyük mutluluk yaşayan Kabadayı’nın bu sevinci kısa sürdü. Umut için verilen 830 lira, 3 ay önce bin 350 liraya yükseltilmişti.  Kısa süre önce bir yanlışlık olduğu ve fazla ödeme yapıldığı gerekçesiyle ‘Umut’un maaşında kesinti yapılmaya başlandı.  Fazla ödenen bin 578 lira, aylık 200 liralık kesintiyle geri alınmaya başlandı.
 
Devletin koruyucu ailelere yönelik ödediği bakıma muhtaç aylıklarında yaptığı zam sonrası bin 350 lira olarak, 3 ay maaş aldığını hatırlatan Kabadayı, geçen aydan itibaren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nden yetkililerin hesaplamada yanlışlık yaptıkları gerekçesiyle fazla ödenen miktarın kesintilerle geri alınacağını bildirdiklerini kaydetti.
  Eskiden kalan borçları nedeniyle maaşına konulan haczin kalktığını ifade eden Kabadayı, “ Antalya Valisi Sebahattin Öztürk’e ilgilendiği için çok teşekkür ediyorum. Maaşımızın artacağı haberi verilirken, 2 ayda birde çift maaş alacağımızı söylediler. Bu habere çok sevindik. Çünkü Umut’un giderleri artmaya başladı, bitkisel tedaviye başladık. 3 ay sonra bankamatiğe gittim. 830 lira olduğunu görünce, müdürlüğe telefon açtım. Bana oradan, fazla ödeme yapıldığı gerekçesiyle maaştan aylık 200 lira kesileceği söylendi. Bu bizim için iyi olmadı. Konuşmama rağmen elimizden gelen bir şey yok dediler” diye konuştu.
 
Kesintiyle birlikte Umut için ödenen miktar yine 830 lira civarına gerilediği belirtildi.
Umut’un bakımı için giderlerin artmasına rağmen sahte evraktan devam eden davalarının sonuçlanmak üzere olduğunu değinen Kabadayı, “ Allahın izniyle artık Umut’un evlat edineceğim. Ve her şey bitecek. Ben anneyim. Dile kolay 6 yıl oldu. Kendi evladımın bu kadar üzerinde durmadım. İnanıyorum Umut bana evlat olarak verilecek” dedi.
 
Umut'u evlat edinecek
 
9 yıldır sahte evrakla elindeki mallara el konulduğunu ifade eden Kabadayı, “ Bizim her şeyimiz bitti. 9 yıldır hukuk mücadelemiz devam ediyor.  Bizim davamız bitiyor. 9 yıldır hesaplanarak bizim paramız geri gelecek. Yüklü bir paramız gelecek. Ben mal varlığıma güvenerek çıkmadım yola. Umut’u evlat edineceğim. Resmiyette olması önemli. Zaten benim oğlum. Beni anlıyor. Resmiyette de benim oğlum olsun ki onun haklarını, onun tedavisini yaptırmak istiyorum. Samsun’a götüreceğim.  Mustafa Öz ismini de değiştireceğim,  Mustafa Umut Kabadayı olacak. Soy ismimi de vereceğim. Devletimin Umut’u bana vereceğine inanıyorum. Bunu bari elimden almasınlar, kolumu kanadımı kırmasınlar. 6 yıldır mücadele ediyorum. O benim artık canım ciğerimdir” şeklinde konuştu.
 
Umut'a konuşma
 
Umut’a ‘Sen benim oğlum olacak mısın’ şeklinde soran Gülsüm Kabadayı, aldığı tepkiler karşısında büyük mutluluk yaşadı. Umut’a Rusça kelimelerde söyleyen Kabadayı, evlat edineceği günü dört gözle beklediğini dile getirdi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler