YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülistan ve ailesine yardım eli
Gülistan ve ailesine yardım eli
07 Mayıs 2010 17:33
Tefecilerin satın almak istediği Gülistan ve ailesine özel bir hastane sahip çıktı

Babasının tefecilere olan 7 bin TL borcu nedeni ile tefeciler tarafından satın alınmak istenen 12 yaşındaki Gülistan Berivan'a ve kardeşlerine Batman Özel Medical Park Hastanesi sahip çıktı.  
 

2 ay önce Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaşanan olayda Gülistan Berivan tefeciler tarafından babasının borcuna karşılık alınmak istenmiş, durumu hazmedemeyen baba Musa Berivan, intihar etmişti. Musa Berivan'ın intiharının ardından anne Remziye Berivan ve 5 çocuğu ortada kalmıştı. Batman'da bir yakınlarının yanına yerleşen Berivan ailesine Medical Park Hastanesi yardım elini uzattı.

Hastane görevlileri tarafından evden alınan anne ve çocuklar sağlık taramasından geçirildi. Hastane Genel Müdürü Veysi Kubba, çocukların sağlık ve eğitim masraflarını hastanenin karşılayacağını kaydetti. Kubba, "Kurum olarak çocuklarımıza sahip çıkmayı bir görev edindik. Bu çocuklarımızın gerekli sağlık taramaları yapılacak. Çocukların ömür boyu sağlık kontrolleri hastanemiz tarafından karşılanacaktır. Bunu sosyal sorumluluk çerçevesinde yapıyoruz. 12 yaşındaki kızımızın bir borca karşılık alınmak istemesi bizi çok üzdü. Bu çocuklar sahipsiz değildir. Sosyal sorumluluk çerçevesinde bu çocukların geleceği için okumaları için üzerimize düşen ne gerekiyorsa yapacağız. Onları kendi çocuklarımız gibi görüp sahipleneceğiz." dedi.  Hastane doktorları tarafından sağlık taramasından geçirilen 12 yaşındaki Gülistan ve 4 kardeşi yakın bir zamanda hastanenin desteği ile eğitime başlayacak. İHA

HABERİN GEÇMİŞİ

Şırnak'ın Cizre ilçesinde borçlu olduğu tefecilerin, borcuna karşılık 12 yaşındaki kızını istediği iddia edilen kamyon şoförü 33 yaşındaki Musa Berivan, evinde kendisini asarak yaşamına son vermişti.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler