YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'in kardeşi son yolculuğuna uğurlandı
Gülen'in kardeşi son yolculuğuna uğurlandı
14 Ekim 2012 14:25
Fetullah Gülen'in kardeşi Nidai Gülen, memleketi Erzurum'da son yolculuğuna uğurlandı.

Fetullah Gülen'nin kardeşi Hasbi Nidai Gülen, Erzurum’da öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazcının ardından Korucuk Köyü’nde toprağa verildi. Ankara’da bir süredir akciğer kanseri tedavisi görmekte olan Fetullah Gülen’in kardeşi Nidai Gülen, önceki gün hayatını kaybetmişti. 
 
Merhum Gülen için bugün Lala Paşa Cami’inde öğle namazına müteakiben cenaze namazı kılındı.
 
Fetullah Gülen'nin yakın arkadaşı olan İlahiyatçı Yazar Mahmel Ali Şengül’ün kıldırdığı cenaze namazına Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, iş adamları İbrahim Polat, Naci Tosun, İzzet Aker, Ali Akbulut, Nezihe Erdem, kardeşleri Seyfettin, Salih, Mesih, Kudbettin, Sıbfetullah Gülen, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar, ve işadamları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Yoğun katılımın gerçekleştiği cenaze namazının ardından merhum Gülen’in cenazesi toprağa verilmek üzere Pasinler İlçesine bağlı Korucuk Köyü’ne götürüldü.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler