YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül, karaciğer nakli dolayısıyla bir süredir tedav
Gül, karaciğer nakli dolayısıyla bir süredir tedav
Gül, karaciğer nakli dolayısıyla bir süredir tedav
13 Mart 2008 / 18:40 Güncelleme: 13 Mart 2008 / 00:00

MHP eski İstanbul Milletvekili Mehmet Gül, vefat etti. Edinilen bilgilere göre Gül, dün gece Ukrayna'da fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Belli bir süre yaşam ünitesine bağlı kalan Gül, daha sonra vefat etti.


Gül'ün ölüm nedeni henüz açıklanmazken, nedenin daha önce de yaşadığı karaciğer sorunu olabileceği bildirildi. Mehmet Gül'e 2007 yılında Hepatit-B'den siroza dönüşen hastalığı sonucu karaciğer nakli yapılmıştı. Gül'ün hastaneye yatırılması üzerine ailesi ve Türk Büyükelçiliğinden yetkililer hastaneye giderek durumu hakkına bilgi aldıkları bildirilirken ölümünün ardından ailesinin cenazeyi Türkiye'ye getirmek için çalıştığı öğrenildi. Gül'ün sık sık işadamı kimliğiyle Ukrayna'ya gittiği ve oradaki işadamlarıyla temaslarda bulunduğu bildirildi.


Mehmet Gül'e, Kasım 2007'de Memorial Hastanesi'nde karaciğer nakli yapılmıştı.


MEHMET GÜL KİMDİR?

1950 Türkiye Büyük Millet Meclisi 21. Dönem İstanbul milletvekili olarak siyaset dünyasında yer aldı. 1950 yılında Yozgat'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Gül TÜMİSAD başkanı ve BJK üyesi olarak biliniyor. Evli olan Mehmet Gül'ün 3 çocuk sahibi idi.
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler