YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Göz yaşartan buluşma
Altı yaşındaki konuşma engelli çocuk bulundu.
Göz yaşartan buluşma
15 Şubat 2010 / 18:01 Güncelleme: 15 Şubat 2010 / 18:51

Adana'da annesi ve kardeşiyle birlikte portakal toplamaya gittikten sonra kaçırılan 6 yaşındaki konuşma engelli İsmail Gültekin, polisin yaptığı çalışma sonucu bulundu. 

Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi, Sarıhular Mahallesi'ndeki TOKİ konutlarında oturan Mürüvvet Gültekin, çocukları 6 yaşındaki İsmail ve 4 yaşındaki Samet Gültekin'i yanına alarak, geçen Cumartesi günü komşularıyla Sevgi Evleri civarındaki bahçeye portakal toplamaya gitti. Ancak kardeşlerden konuşma engelli İsmail Gültekin, aniden ortadan kayboldu. 4 yaşındaki kardeşi Samet, ağabeyini şişman birinin götürdüğünü söyledi. 

Mürüvvet-Veysi Gültekin çifti, mahalle sakinleriyle birlikte çocuklarını aramasına rağmen bir türlü izine rastlayamadı. Gültekin çifti, polise de kayıp başvurusunda bulundu. 

Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kayıp çocuğun bulunması için mahallede geniş çaplı bir çalışma başlattı. Yaklaşık 50 kişilik ekibin yaptığı çalışma kapsamında mahalleye sefer yapan Barkal dolmuş şoförleri ile tek tek görüşüldü. Şoförlerden biri, konuşma engelli bir çocuk ile bir kadının kendi dolmuşuna bindiğini ve çarşıda indiğini, kadının Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi Evleri'ndeki çocuklarını görmeye geldiğini söylediğini anlattı. 

Polis ekiplerinin konuyu bildirdiği Sevgi Evleri yetkileri de Cumartesi günü bir kadının çocuklarını görmek için kuruma geldiğini ancak görüş günü olmadığı için geri döndüğünü söyledi. 

Çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, bir kadının kayıp olduğu bildirilen çocukla dolmuşa binip gittiğini tespit etti. Yapılan araştırmada, kadının psikolojik sorunları bulunan 34 yaşında S.D. olduğu ve 2 çocuğuna devletin el koyarak Sevgi Evleri'ne yerleştirdiği belirlendi. 

S.D.'nin Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı Büyükburhaniye Köyü'nde oturduğunu tespit eden polis, Ceyhan Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçti. Alarma geçen Ceyhan polisi, köy muhtarından S.D.'nin yanındaki bir çocukla Ceyhan'a gittiğini öğrendi. Yaklaşık 50 kişilik polis ekibi, ilçede kadının bulunması için araştırma yaptı. Ceyhan ve Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri çocukla birlikte gezen kadını ilçe merkezinde bularak gözaltına aldı. Konuşma engelli İsmail Gültekin, ekipler tarafından Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'ne getirildi. 

Burada anne Mürüvvet ve baba Veysi Gültekin, çocuklarına 3 gün aradan sonra kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Anne, çocuğuna sarılıp, onu sık sık öperek, "Böyle bir mutluluk olamaz çok mutluyum" dedi. 

Baba Veysi Gültekin ise oğluna sarılarak, "Oğlum sen neredeydin. Bizi çok korkuttun. Ama neyse bulundun şimdi çok mutluyuz. Oğlumuzu bulmak için bize yardımcı olan ve bulan herkes çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu. 
Küçük İsmail daha sonra anne ve babasına teslim edildi. İHA


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler