YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görünmez kaza hayatını kararttı
İstanbul Yeşilköy'de kayaların üzerinde oturup denizi seyrederken, arkasında şakalaşan bazı kişilerin çarpması sonucu düştüğü iddia edilen 25 yaşındaki genç, felç oldu.
Görünmez kaza hayatını kararttı
11 Kasım 2009 / 00:20 Güncelleme: 11 Kasım 2009 / 00:24

İstanbul'da yaşayan 25 yaşındaki Aziz Can, 26 Temmuzda Yeşilköy'de kayaların üzerinde oturup denizi seyretmeye başladı. Bu sırada, arkasında şakalaşmaya başlayan gençlerden birinin çarptığı iddia edilen Can, düşerek başını kayaya çarptı.

Bölgeden geçerken kayalıklarda Can'ı hareketsiz yatarken gören vatandaş, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekiplerce hastaneye kaldırılan Can'ın, boyundan aşağısının felç olduğu belirtildi.

Can, daha sonra yakınları tarafından Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesine getirildi. Tedavilere yanıt veren Can'ın, şu anda belinden aşağısının felç olduğu belirtildi. Aziz Can'ın tedavisini sürdüren Fizyoterapist Merve Altuğ, Can'ın, boynundaki sinirlerin hasar görmesi sonucu hastaneye getirildiğini belirterek, ''Can, 3 aydır tedavi görüyor. İlk geldiğinde hiç hareket edemiyordu. Ancak çok ilerleme kaydetti'' dedi.

Can'ın belinden aşağısının felç olduğunu ifade eden Altuğ, ''Gelişme gösterdiği için tedavisi devam ediyor. Uyguladığımız tedaviyle kas kuvvetini yeniden kazanmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

Olayı anlatan Aziz Can ise haftanın iki günü denizi seyretmek için Yeşilköy'de kayaların bulunduğu yere gittiğini belirterek, ''Yine kayalardan denizi seyrederken arkamda şakalaşanlardan biri bana çarptı. Yaklaşık 3 metre yükseklikten kayanın üzerine düştüm'' dedi. Bu sırada başını çarptığını ancak bilincinin açık olduğunu anlatan Can, şunları kaydetti:
 ''Oradan geçen bir vatandaş, beni görünce yanıma gelerek ilk müdahaleyi yaptı. Daha sonra polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Beni ambulansla hastaneye götürdüler. Boynumdan aşağısı felç olmuştu. Bolu'ya geldiğimde boynumda boyunluk vardı, sadece gözlerimi oynatabiliyordum. Tedaviyle durumum iyiye gitti. Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum. Şu an ayaklarımı hissetmiyorum. İyileşmemi zamanın belirleyeceğini söylüyorlar.''

Düşmesine neden olan kişileri görmediğini bildiren Can, ''Kim olduklarını görmediğim için, bu kişiler hakkında emniyete şikayette bulunmadık. Bana çarpanlar kazadan sonra kaçmışlar. Allahlarından bulsunlar. Benim hayatımı kararttılar'' diye konuştu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler