YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görmez: Allah hayırlı kararlar aldırsın
Görmez: Allah hayırlı kararlar aldırsın
13 Haziran 2014 11:33
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Türkiye’nin ve bölgenin içinden geçtiği süreçlerde Yüce Rabbimiz karar verme mekanizması içinde olanlara hayırlı kararlar aldırsın” dedi.

Görmez, Sheraton Otel’de onuruna verilen kahvaltıya katıldı. Görmez, buradaki konuşmasında, Cuma sabahı bir kandil sonrası bir araya gelmekten mutlu olduğunu söyledi. Allah’ın kazançları bereketli kılmasını dileyip hayırlı işlerde muvaffak etmesini istedi. 

Ülkenin ve bölgenin geçtiği süreçlere dikkat çeken Görmez, “Allah, bu konuda karar verme konumunda olan, karar verme mevkiinde olan büyüklerimize kardeşlerimize hayırlı kararlar aldırsın. Ülkemizi her türlü kötülükten her türü afetten muhafaza eylesin. Barış ve kardeşlik içerisinde ebediyete doğru hep birlikte yürümeyi bizlere nasip etsin” diye konuştu. 

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e bir tablo hediye etti. Kahvaltıya, Müftü Arif Gökçe ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da katıldı. 

Görmez, Berat Kandili dolayısıyla Adana’ya gelmiş ve Sabancı Merkez Camii’nde kandil dolayısıyla dün akşam vaaz vermişti. 

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler