YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görenler gülmekten kendilerini alamadı
Kartı ATM cihazına sıkışan vatandaş, görevlilerin gelmemesi üzerine çareyi bankamatik kabininin kapısını kilitlemekte buldu
Görenler gülmekten kendilerini alamadı
04 Ekim 2009 / 14:54 Güncelleme: 04 Ekim 2009 / 15:11

Sivas'ta kredi kartı ATM cihazına sıkışan şahıs, bankamatik kabininin kapısını asma kilit ve zincirle kilitledi.
 

Edinilen bilgiye göre, kredi kartının hesap ekstresini öğrenmek için Arapşehyh Caddesi üzerinde bulunan bir bankaya ait ATM kabinine giren Kemal Ceran (55), kredi kartının cihaza sıkışması üzerine ATM kabininin yanına arkadaşını bırakıp bankaya ait şubeye giderek yetkililerden yardım istedi. Banka yetkililerinin kendisine yardım edemeyeceklerini söylemesi üzerine, Kemal Ceran kartının başka kişilerin eline geçmemesi için bir zincir ve asma kilit aldıktan sonra tekrar ATM kabinine gitti. Ceran, kabini kilitleyip küçük bir kağıda telefon numarasını yazarak olay yerinden ayrıldı.
 

Daha sonra ATM cihazının yanına gelen banka yetkilileri kabine zarar verdiği gerekçesiyle önce Kemal Ceran'ı, sonra da polisi aradı. ATM cihazının yanında tekrar gelerek bir süre bekleyen şahıs, polis geldikten sonra banka yetkililerinin kendisinden şikayetçi olmaması üzerine olay yerinden ayrıldı. Banka yetkilileri de ATM kabininin kilitli kapısını Ceran'da bulunan anahtarla açtıktan sonra kredi kartının sıkışmış olduğu cihazdaki sorunun giderilmesi için çalışma yaptı.
 

Kredi kartı hesap ekstresini öğrenmek için kredi kartını ATM cihazına taktığını belirten Kemal Ceran, ''Şifresi bilinmiyor denildi, şifre kontrolü uyarısı verdi. Bir arkadaşı burada bıraktım, bankaya gittim'' dedi. Banka görevlileri yardımcı olamayacaklarını söyleyerek git orayı bekle dedi. Ben de geldim, burada kaç saat bekleyeceğim belli değil, kilit vurdum gittim. Buraya da cep telefonu numaramı yazıp bıraktım'' dedi.  Kemal Ceran, kartının başkalarınca kullanılmasını önlemek için kabin kapısını zincir ve asma kilitle kilitlediğini söyledi.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler