YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gökten çamur yağdı
Gökten çamur yağdı
03 Nisan 2013 13:24
Kocaeli'de etkili olan çamur şeklindeki yağışlar nedeniyle araçlarını yıkatmak isteyen vatandaşlar, oto yıkamacılarının önünde kuyruk oluşturdu.

Sabah saatlerinde yaklaşık yarım saat süren sağanak, güneyden gelen toz bulutlarının da etkisiyle çamur şeklinde etkili oldu.

Yağış nedeniyle araçlarının üzeri çamurla kaplanan vatandaşlardan bazıları oto yıkamacılara giderken, bazıları da ev ve iş yerlerinin önünde aracını yıkamayı tercih etti.

Vatandaşlardan Hasan Ergüneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çamur şeklindeki yağışlar nedeniyle dün yıkattığı otomobilini tekrar oto yıkamacıya götürmek zorunda kaldığını söyledi.

Bu durumun oto yıkamacıların işine geldiğini anlatan Ergüneş, ''Bunun yanında camlar ve balkonlar da çamurla kaplandı. Kadınlar da 'havalar iyi' diye temizlik yaptı yine kirlendi, onların da işi zor'' diye konuştu.

Oto yıkamada çalışan Oğuzhan Aksoy da ''Normalde saat 11.00'e kadar 8-9 araba gelirdi, bugün 15'i bulduk. Bu yoğunluk akşama kadar devam edecek. Sırada bekleyen araçlar da var'' ifadesini kullandı.

''Öğleden sonra da bekleniyor''

Kocaeli Meteoroloji Müdürü Ahmet İnci ise ''toz taşınımının'' genelde Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki illeri etkilerken bugün için Kocaeli-İstanbul bölgelerine kadar ulaştığını kaydetti.

Bunun Libya üzerinden gelen toz kümelerinin Güneyli rüzgarlarla bölgeye ulaşmasından kaynaklandığını dile getiren İnci, ''Çok uzun süreli bir yağış olmadı. Sabah saatlerinde yaklaşık 45 dakikalık bir yağış aldık. Öğleden sonra yine yağmurla birlikte çamur şeklindeki yağışlar görülecek. Toz partikülleri üzerimizden tam olarak uzaklaşmadı. Yarın için beklemiyoruz''

Yağış sırasında görüş mesafesinin de azalacağı anlatan İnci, sürücülerin dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler