YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gök gürültülü ve sağanak yağış uyarısı!
Gök gürültülü ve sağanak yağış uyarısı!
09 Haziran 2015 16:30
Meteoroloji Genel Müdürlüğü bazı bölgelerde yağış uyarısında bulundu. Sağanak yağış, gök gürültüsüyle birlikte bazı bölgelerde uzun süre bazı bölgelerde ise daha kısa süreli olarak görülecek.

Yaşanabilecek olumsuzluklara (dolu, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yıldırım vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

O illere gökgürültülü sağanak yapış uyarısı

Ankara'nın güneybatı ilçelerinde (Haymana, Bala ve Polatlı) başlayan gök gürültülü sağanak yağışların 15:30-19:00 saatleri arasında Ankara il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

İzmir ve Balıkesir radarından alınan son veriler ve yapılan son değerlendirmelere göre: Çanakkale'nin güneydoğu ilçeleri (Çan, Yenice, Bayramiç), Balıkesir ilinin güney ve doğusu (Balya, İvrindi,Savaştepe, Bigadiç,Dursunbey ve Sındırgı), İzmir ilinin kuzey ilçeleri (Bergama, Kınık) ve Manisa ilinin kuzeyinde (Manisa merkez, Saruhanlı, Akhisar, Soma, Gördes, Kırkağaç) gökgürülülü sağanak yağış bekleniyor.

İzmir ve Balıkesir Radarından alınan son görüntüler ve yapılan meteorolojik analizlere göre: Bugün öğleden sonra Balıkesir ve Bursa'nın güneyi ile Bilecik ve Kütahya'da meydana gelecek gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler