YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Giresun'da sağanak yağış 3 kişiyi yaraladı
Giresun'da sağanak yağış 3 kişiyi yaraladı
23 Haziran 2014 04:56
Bulancak ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle ev ve iş yerlerini su bastı, rögarlara düşen 3 vatandaş yaralandı

Bulancak ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı. İlçede yaklaşık 2 saat aralıklarla devam eden sağanak, bazı iş yerleri ve evlerde su baskınlarına neden oldu. Esnaf, iş yerlerindeki suyu tahliye etmeye çalıştı.

Caddelerdeki su birikintileri nedeniyle araçlar yolda kaldı. Bazı vatandaşlar, araçlarını iterek su birikintilerinden çıkarmaya çalıştı. Kentin çeşitli bölgelerinde su birikintilerinde yürürken kapakları açık rögarlara düşen 3 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Söz konusu 3 kişi ambulanslarla Bulancak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, yaptığı açıklamada, çok ciddi bir afetle karşı karşıya olduklarını söyledi. Hasarın boyutunu şu anda tespit edemediklerini belirten Yakar, "Sıra dışı bir hadise var. İlçenin tamamı iflas etmiş durumda, altyapı bitmiş durumda" dedi. Yakar, can kaybının olmadığını, 3 kişinin yaralandığını ifade ederek, şunları kaydetti: "Boğulma riski atlatanlar var.

Hastanede tedavi görüyorlar. Yaklaşık 10'a yakın iş makinesi şehrin çeşitli bölgesinde çalışıyor. Vidanjör, itfaiye araçları ve tüm ekiplerle ilçeyi rahatlatmaya çalışıyoruz. Ama iş yerleri, evlerin alt katları tamamen su altında. Çok sıkıntılı bir durumla karşı karşıyayız. Elektrik yok, su kesintileri yaşanıyor. Dolayısıyla 'takdir-i ilahi' diyoruz ama ilçemizin bir afetle karşı karşıya olduğu ortada. Yarından itibaren yaraları sarma noktasında önce hasar tespiti yapılacak."
  

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler