YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Giresun halkı şehidi Süleyman Kul'a sahip çıktı!
Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonda şehit olan Uzman Çavuş Süleyman Kul'un naaşı, memleketi Giresun'a getirildi. Şehit cenazesinin geldiğini duyan binlerce kişi ellerinde bayraklarla sokaklara döküldü..
Giresun halkı şehidi Süleyman Kul'a sahip çıktı!
26 Nisan 2016 / 02:00 Güncelleme: 26 Nisan 2016 / 12:37

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, terör örgütü tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle şehit olan Uzman Çavuş Süleyman Kul'un naaşı, memleketi Giresun'un Yağlıdere ilçesine konvoy eşliğinde getirildi.

Şehit Süleyman Kul'un cenazesi, Yağlıdere ilçe girişinde binlerce yurttaş tarafından karşılandı. 3 Nisan'da şehit olan Uzman Çavuş Bekir Kelleci'nin de hemşehrisi olan Uzman Çavuş Süleyman Kul'un görev bölgesine gitmeden önce silah arkadaşının ailesini son kez ziyaret ettiği ve şehit Kelleci'nin eşyalarını getirdiğini, ziyaret sırasında 'Öcünü alacağız biz de şehit olacağız' dediği ortaya çıktı.

Şehidin cenazesi Hastane morgundaki musalla taşına konulduktan sonra hastane önünde açılan taziye çadırında ailesi ve yakınları taziyeleri kabul etti.

Şehidin ailesini Yağlıdere Kaymakamı Hasan Günaydın teselli etti.

Öte yandan, Şehit Uzman Çavuş Süleyman Kul'un cenazesi yarın öğle namazı sonrasında Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından yapılacak törenle ilçenin Sınır köyünde toprağa verilecek.

 // Ömer
Allah rahmet etsin Ailkesine sabırlar diliyorum.......
26 Nisan 2016 10:27
 // Ömer
bu gencecik yaşta ülkesi için yaşamını feda eden kardeşimizin hayatı mı önemli yoksa bağımsız Kürdistan'ın kurulma vakti geldi diyen terörist devlet ısrail ile anlaşmak mı? bu hainlere silah yardımı tıbbi yardım yetmezmiş gibi bizzat örgüte katılarak asker polis katleden kutsallara hakaret eden bu nankör hainler ile barışma için neden bu kadar çaba gösteriliyor acaba?...
26 Nisan 2016 10:19
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler