YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi Parkı'nda olay çıktı
Taksim Gezi Parkı’nda seyyar çay satıcılığı yapan bir vatandaşla bir grup arasında kavga çıktı.
Gezi Parkı'nda olay çıktı
18 Temmuz 2013 / 20:07 Güncelleme: 18 Temmuz 2013 / 20:10

Taksim Gezi Parkı’nda seyyar çay satıcılığı yapan bir vatandaşla bir grup arasında kavga çıktı. Çevik Kuvvet polislerinin araya girdiği kavga büyümeden taraflar sakinleştirildi.

Taksim Gezi eylemleri sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından onarıma alınarak halkın hizmetine açılan Gezi Parkı’nda akşam saatlerinde kavga çıktı. İddialara göre, park içinde seyyar çay satıcılığı yapan bir vatandaş yanlışlıkla parkta oturan bir vatandaşın üzerine çay döktü. Bunun üzerine çay satıcısı ve üstüne çay dökülen vatandaşın yakınları arasında kavga çıktı. İki grup arasında çıkan kavgayı Gezi Parkı etrafında bekleyişini sürdüren Çevik Kuvvet ekipleri araya girerek sakinleştirdi. Üzerine çay dökülen vatandaş için tedbir amaçlı olarak Gezi Parkı’na ambulans geldi. İlk Yardım ekiplerinin ilk müdahalede bulunduğu vatandaşın durumunun iyi olduğu öğrenildi. Bu esnada bir grup vatandaş görev yapan basın mensuplarına tepki gösterdi.Kavga büyümeden son bulurken vatandaşlar Gezi Parkı’na geri döndü.

Gezi Parkı'nda 'çay' kavgası sopalı kavgaya dönüştü

Taksim Gezi Parkı’nda bir seyyar çay satıcısı ile vatandaş arasında çıkan ‘üzerime çay döktün’ kavgası yeniden alevlendi. Polisin ayırdığı taraflar yarım saat sonra bu kez tahta sopalarla birbirlerine girdi. Polis, tarafları güçlükle ayırırken 2 kişi gözaltına alındı.

Taksim Gezi eylemleri sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından onarıma alınarak halkın hizmetine açılan Gezi Parkı’nda bugün akşam saatlerinde kavga çıktı. İddialara göre, park içinde seyyar çay satıcılığı yapan bir vatandaş yanlışlıkla parkta oturan bir vatandaşın üzerine çay döktü. Bunun üzerine çay satıcısı ve üstüne çay dökülen vatandaşın yakınları arasında kavga çıktı. İki grup arasında çıkan kavgayı Gezi Parkı etrafında bekleyişini sürdüren Çevik Kuvvet ekipleri araya girerek sakinleştirdi. Üzerine çay dökülen vatandaş için tedbir amaçlı olarak Gezi Parkı’na ambulans geldi. İlk Yardım ekiplerinin ilk müdahalede bulunduğu vatandaşın durumunun iyi olduğu öğrenildi. Bu esnada bir grup vatandaş görev yapan basın mensuplarına tepki gösterdi.

Polisin ayırdığı grup sopalarla geri döndü

Kavgaya karışan taraflar polis tarafından sakinleştirilirken bir süre sonra parka tahta sopalarla gelen kalabalık bir grup, yeniden kavgaya tutuştu. Taraflar beraberlerinde getirdikleri tahta sopalarla birbirlerine girdi. Kavga sırasında bazı kişiler hafif şekilde yaralandı. Çevik Kuvvet ekipleri grupları ayırdıktan sonra tahta sopalara el koydu. Ardından her iki gruptan 2 kişi gözaltına alındı.
Öte yandan, yaşanan kavganın ardından çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis, gezi parkındaki tarafları buradan uzaklaştırdı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler