YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi Parkı'nda Abdullah Cömert fotoğrafları
Gezi Parkı'nda Abdullah Cömert fotoğrafları
05 Haziran 2013 09:15
Hatay’daki “Gezi Parkı” protestoları sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in fotoğrafları Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaçlara asıldı.

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da, “Gezi Parkı” protestoları sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in fotoğrafları Taksim Gezi Parkı’ndaki araçlara asıldı. Gencin ağaçlara asılan fotoğraflarını gören vatandaşların, fotoğraf çektikleri de görüldü.

Bu arada ellerindeki güvercin ve zeytin dalı ile dikkat çeken genç kızlar da, “Herkes barış içerisinde yaşayabilir” dedi.

Öte yandan, “Gezi Orkestrası” denilen bir grup, adeta Taksim Gezi Parkı içerisinde bir konser verdi. Orkestraya yoğun ilgi gösteren yüzlerce kişi, gruba alkışlarıyla destek verdi.

Gösterilerde ölen Abdullah Cömert'in anısına Adana'da fidan dikildi

Yurt genelinde devam eden Gezi Parkı direnişine destek eylemi için Adana’da da binlerce kişi toplandı. CHP İl Gençlik Kolları üyeleri, Hatay’daki gösterilerde hayatını kaybeden Abdullah Cömert anısına fidan dikti.

Gezi Parkı protestolarına destek vermek amacıyla saat 16.00 sıralarında Atatürk Parkı’nda bir araya gelen binlerce kişi, burada kitap okuyarak, şarkılar söyleyerek direnişe destek verdi.

CHP Gençlik Kolları üyeleri de önceki gün Hatay’daki gösterilerde hayatını kaybeden Abdullah Cömert için park içerisine fidan dikti.

Göstericilerin ilerleyen saatlerde yürüyüş düzenlemesi bekleniyor.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler