YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi Parkı provokatörleri adliyeye sevk edildi
Gezi Parkı provokatörleri adliyeye sevk edildi
08 Temmuz 2013 12:51
Gezi Parkı eylemlerini bahane ederek çeşitli şiddet olaylarına karışan provokatörlere yönelik düzenlenen İzmir merkezli operasyonda gözaltına alınan çoğu üniversite öğrencisi ve biri kadın 15 kişi adliyeye sevk edildi.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Gezi Parkı olaylarında sokakları savaş alanına çeviren provokatörlere yönelik çalışma başlatmış, uzman ekipler tarafından olaylar sırasında çekilen görüntüler tek tek incelenmişti.

Görüntülerden yapılan kimlik tespitinin ardından kamu binalarına ve işyerlerine zarar veren, araba yakma olaylarına karışan, molotof bombalı korsan gösteri ve halkı galeyana getirme suçlarına karışan şüphelilere yönelik İzmir merkezli Ankara, İstanbul, Batman ve Manisa'da 17 adrese Özel Harekat Polislerinin de desteğiyle eşzamanlı operasyonlar düzenlendi. Aralarında DHKP-C, TKİP ve MLSPB gibi terör örgütlerine üye olduğu iddia edilen kişilerin de bulunduğu 1'i kadın 15 zanlı gözaltına alındı. Aralarında Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerinin de bulunduğu 15 zanlı, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlıların bazılarının Gezi Parkı olayları sırasında kundaklanan AK Parti Çiğli İlçe Başkanlığı'nın yakınındaki İşçi Kültür ve Sanat Merkezi'nde gözaltına alındıkları öğrenildi. Zanlılar hakkında, 'terör örgütü üyesi olmak, kamu malına zarar verme, iş yerlerine zarar verme, halkı tahrik etme, görevli polis memuruna mukavemet' gibi suçlamaların olduğu öğrenildi.  İzmir'de Gezi Parkı provokatörlerine yönelik yapılan iki ayrı operasyonda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 24 kişi, tutuklanmıştı.

CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler