YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi Parkı gözaltılarına tepki
Gezi Parkı gözaltılarına tepki
27 Haziran 2013 21:06
Eskişehir'de Gezi Parkı olaylarına destek verdikleri iddiasıyla gözaltına alınan şüpheliler için KESK ve Eğitim-Sen üyeleri Adliye Sarayı önünde toplandı.

Olaylara karıştığı iddia edilen ve dün gözaltına alınan 14 kişiden savcılık ifadeleri sonrası 3’ü serbest bırakılırken, 8’i adli kontrol talebiyle aralarında Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Ali Paşa Ş.’nin de bulunduğu 3 kişi ise tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemede yargılanan şüpheliler için Adliye Sarayı önünde bir araya gelen sendika üyeleri burada bir basın açıklaması yaptı. Destek vermek için Ankara’dan gelen Eğitim-Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız, davayı yakından takip edeceklerini ve yargılanan arkadaşlarına destek verdiklerini ifade etti. Yıldız, “İçerideki arkadaşlarımıza sahip çıkmak için buradayız. Hem bugün hem de sonrasında ama biz özgür, eşit ve demokratik bir ülke istiyoruz. Ali arkadaşımız dahil bu eylemlere katılan her arkadaşımızın davasını yakından takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

Davaya destek olmak için yine Ankara’dan gelen KESK Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Ali Kılıç’ın yaptığı konuşmanın ardından grup üyeleri, sloganlar atarak olaysız olarak dağıldı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler