YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi Parkı çiçek açtı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı yaklaşık bin kişilik ekip, Taksim Meydanı’nda tahrip eden alanları yenileme çalışmalarını sürdürüyor.
Gezi Parkı çiçek açtı
17 Haziran 2013 / 12:31 Güncelleme: 17 Haziran 2013 / 12:44

Belediye ekipleri, dün dikilen 152 bin çiçeğe ilave olarak 50 bin çiçek, 5 bin gül ve 80 ağaç daha dikti.

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı çevresinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmaları aralıksız sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı yaklaşık bin kişilik ekip, Taksim ve çevresinde temizlik çalışmalarına devam ediyor. Park Bahçeler ve Yeşil Alan Daire Başkanlığı da tahrip edilen yeşil alanları yeniden düzenliyor. Planlanan çalışmalar çerçevesinde ilk etapta dün Taksim'e 20 yeni yetişkin ağaç, Cumhuriyet Anıtı çevresi ile Gezi Parkı havuzlarının çevresine ise 152 bin çiçek dikti.

Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin dün başlayan çalışmaları bugün de devam ediyor. Ekipler Taksim Gezi Parkı’na 5 günde 30-35 cm çevresinde, 7-8 metre büyüklükte 80 adet yetişmiş ağaç daha dikiyor.

Tahrip edilen yerler yenileniyor

Gezi Parkı’na son iki günde dikilen 152 bin mevsimlik çiçeğe ilave olarak ayrıca 50 bin çiçek, 5 bin gül daha ekilmeye başlandı. Çalışmalar sonunda Gezi Parkı’na 100 ağaç 202 bin mevsimlik çiçek ve 5 bin gül dikilmiş olacak. Göstericiler tarafından tahrip edilen parkta 26 bin metrekare alanın çimleri de değiştirilecek.

Gezi Parkı’nda tahrip edilen aydınlatma, sulama sistemi ve çocuk parkı da yenileniyor. Parkta parçalanan bankların yerine 50 adet yeni bank konulacak. Gösteriler sırasında tahrip edilen otobüs durakları, tabelalar, trafik ışıkları, yön levhaları, ilan panoları, trafik kameraları, kaldırımlar da sürdürülen çalışmalar çerçevesinde yenileniyor.

 

İHA

13:56
 // haluk yalçın
hiç yapanla yıkan bir olurmu ALLAH'ım sen bizlere merhamet et recep tayyip erdoğanı ve ak partiyi başımızdan eksik etme Amin....
17 Haziran 2013 13:56
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler