YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi olaylarında 28 kişi serbest bırakıldı
Gezi olaylarında 28 kişi serbest bırakıldı
19 Haziran 2013 23:01
Gezi Parkı olayları nedeniyle tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilen 28 kişi serbest bırakıldı.

Gezi Parkı olayları kapsamında sabah saatlerinde 74 şüpheli adliyeye sevk edilmişti. Burada savcılık tarafından ifadeleri alınan şüphelilerden 48’i serbest bırakılmıştı. savcılık 28 şüphelinin ise “kamu malına zarar vermek”, “polise mukavemet” ve “Gösteri Kanunu’na muhalefet etmek” suçlarından tutuklanmasını talep etmişti. Nöbetçi mahkemede sorgularına devam edilen 28 şüpheli mahkemeye serbest bırakıldı.
Öte yandan nöbetçi mahkemeye sevk edilen aralarında Çarşı grubu liderlerinin de bulunduğu 5 şüphelinin ise mahkemedeki sorgularına devam ediliyor.

Adana'da gözaltına alınan 'gezi parkı' eylemcileri serbest bırakıldı

Adana'da Gezi Parkı protestolarına destek vermek için yapılan eylemlerde gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 16 kişi serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz Pazar günü Atatürk Parkı'nda toplanarak AK Parti İl Başkanlığı'na yürümek isteyen grup, polisin müdahalesiyle karşılaşmıştı. Uyarıları dikkate almayan gruptan 16 kişi gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3'ü çocuk, 3'ü kadın 11 kişi savcılık tarafından serbest bırakıldı. Tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen M.T., T.Ş. ve H.Z. tutuksuz yargılanmak üzere, T.G.Z. ve B.Ö. de denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakıldı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler