YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay'dan o sıvacıya telefon
Eşiyle pazardayken vurularak şehit edilen Astsubay üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun doğacak çocuğu için daire bağışlayan sıva ustası Ali Dal'a Genelkurmay'dan telefonla davet geldi. Ali Dal, cuma günü Ankara'da olacak.
Genelkurmay'dan o sıvacıya telefon
20 Kasım 2014 / 01:30 Güncelleme: 20 Kasım 2014 / 09:44

Sıva ustası Ali Dal, Ordulu şehit Astsubay üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun doğacak olan bebeğine daire bağışlayınca Genelkurmay'dan davet aldı.

Fransa'da yaşayan 38 yaşındaki sıva ustası Ali Dal, Ordulu şehit Astsubay üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun doğacak olan bebeğine daire bağışlayınca, Genelkurmay Başkanlığı tarafından davet edildi. Kendisiyle ilgili haberlerin basında yer alması üzerine yurdun her tarafından kutlama telefonu aldığını belirten Ali Dal, "Genelkurmay ikinci Başkanımız Orgeneral Yaşar Güler telefonla arayıp beni davet etti. Çok duygulandım" dedi.

"Seni alnından öpeceğiz"

Basında çıkan haberlerden sonra Türkiye'nin dört bir tarafından kendisini arayıp kutlayanlar olduğunu, bundan da mutluluk duyduğunu belirten Ali Dal, "Genelkurmay ikinci Başkanımız Orgeneral Yaşar Güler telefonla aradı 'Sana madalya vereceğiz senin gibi yiğitlere ihtiyacımız var Ankara'ya gel senin alnından öpeceğiz" deyince çok duygulandım. Cuma günü Ankara'da Genelkurmay'da olacağım, nasip olursa da Cumartesi günü Fransa'ya ailemle birlikte dönüş yapacağım. Her taraftan telefonla arayanlar var, bundan çok mutlu oldum. Şehitler bizim şehitlerimiz onlara mutlaka sahip çıkmalıyız, inşallah bu örnekler artar" dedi.

"10 ev olsa yine veririm"

Kendisinin Fransa'da kirada oturduğunu, daireleri olması halinde yine verebileceğini de belirten Ali Dal şöyle devam etti:

"Ben Fransa'da kendim ailemle kirada kalıyorum. Şehidimizin eşi bana teşekkür etti. Mal mülk hepsi boş. Söylemeye kelime bulmak zor. Bir ev değil elimde olsa 10 ev veririm. İçimizden geldi böyle bağış yaptık."

Şehit babasının evine de sıva yapacağım

Ali Dal, şehidin baba evi olan Ünye'nin Pelitliyatak Mahallesi'nde dışı sıvasız evin yardımseverler tarafından sıvatılıp onarılmaması halinde de Fransa'dan tekrar Ordu'ya gelerek o evi de sıvayacağını belirterek, "Ben kendim sıva ustasıyım, kimse o evi sıvamazsa onun içinde geleceğim. Elime alırım malamı gelirim. Ben her zaman yardıma açığım. Şehitlerimizi gurbette de unutmuyoruz. Eğer kimse o evi onarmazsa bizzat Fransa'dan ben gelip onu da sıvayacağım" diye konuştu.

 

ŞEHİT AİLESİNE EVİ BAĞIŞLADI HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler