YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genç kızın organları umut oldu
Adıyaman'da girdiği bunalım sonucu intihar eden genç kızın organları ailesi tarafından bağışlandı.
Genç kızın organları umut oldu
16 Kasım 2009 / 20:53 Güncelleme: 16 Kasım 2009 / 21:45

Adıyaman merkeze bağlı Arılı köyünde ikamet eden ve Pazar günü şakağına dayadığı tabancayla intihar eden 21 yaşındaki Gülsüm Güllü'nün organları ailesinin onayıyla bağışlandı. Beyin ölümü gerçekleşen genç kızın organları, organ nakli bekleyen hastalara umut olacak. Beyin ölümü gerçekleşen mahkumun organlarını almak için Malatya'dan ve Ankara'dan özel uçakla bir heyetin Adıyaman'a doğru yola çıktığı öğrenildi. Genç kızın acılı ailesi kızlarının organlarının alınması hastane bahçesinde beklerken, acılı baba Ali Güllü üzüntüsünü içinde yaşayarak kimseyle hiçbir şekilde konuşmadı.  
 

Genç kızın acılı amcası Serhat Güllü ise, büyük bir acı yaşadıklarını bu acılarının organ bağışı ile dindirmeye çalıştıklarını dile getirerek,"Geçen yıl bir organ bağışı olmuş. Ama organ bağışını yapan kişi Adıyamanlı değilmiş. Acımız var genç bir kızımızı kaybettik. Ama bulunun yanında ayrı bir sevinci yaşıyoruz. En azından birkaç kişinin canların can katmayı umut ediyoruz. Bu örnek bir davranış. Zannediyorum topluma güzel bir örnek teşkil eder. Bundan sonra bu tür olaylarda en azından insanlarımızın başka insanlara can vereceği umuduyla organ bağışları yapılır. Buda bizim için bir sevinç kaynağı olur. Çocuğumuzun organları birçok kişiye hayat verecek bu nedenle sevinçliyiz. Herkesi organ bağışına duyarlı olmaya davet ediyorum. Bütün organlarını bağışladık. Duyarlı bir gençti. Biz aile olarak toplama faydalı bir şey sunalım diye organların bağışladık" dedi.   
 

Organları bağışlanan genç kızın amcası Serhat Güllü, konuşmasına şöyle devam etti:"Acımız dinmeyecek ama kızımızın organlarıyla 7-8 hastamız şifa bulacak. Buda acımızın yanında güzel bir haber. İnşallah organ bağışı daha da artar, vatandaşlar daha da duyarlı olur. Organ bekleyen hastalarımıza örnek teşkil eder" dedi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler