YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genç çiftin ilk dansında gelen ölüm
Genç çiftin ilk dansında gelen ölüm
08 Ekim 2009 16:35
2 yıl önce evlenmelerinin ardından ilk kez düğüne giden kadın, eşiyle dans ederken kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Talihsiz eş '1 yaşındaki kızıma büyüyünce annesinin kollarımda öldüğünü nasıl söylerim' diye ağladı.
Zonguldak'ın Çatalağzı beldesinde kurulu Çatalağzı Termik Santralında çalışan Nevzat Ay ile eşi Sezen (22), santral müdürü Turhan Göktaş'ın kızı Sezin ile Erdal Ulutürk'ün düğün törenine katıldı.

Bir süre sonra Nevzat Ay, eşi Sezen'i ''Seninle uzun süredir dans etmiyoruz'' diyerek dansa kaldırdı.

Dans ettikleri sırada eşinin fenalaşması üzerine Nevzat Ay, düğünde telaşa yol açmaması için eşini sarılarak dışarı çıkardı. Genç kadının kendisini kötü hissetmesi üzerine Ay, arkadaşının otomobiliyle eşini Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırmak için yola çıktı.

Acil Servise 50 metre kalan araçta bayılarak eşinin üzerine yığılan Sezen Ay'ın hastanede yapılan müdahalede kalbinin durduğu belirlendi. Kalp masajıyla hayata döndürülen 1 çocuk annesi Ay, yoğun bakım ünitesine kaldırılmak istenirken hayatını kaybetti.

Gazetecilere yaptığı açıklamada, eşiyle evlenmelerinin ardından ilk kez bir düğüne katıldıklarını belirten Nevzat Ay, şöyle dedi:

''Uzun süre sonra eşimi dansa kaldırım. Bu sırada birden 'kendimi iyi hissetmiyorum' diyerek fenalaştı. Düğün sahiplerine belli etmemek ve panik oluşturmamak için eşime sarılarak salonun dışına çıkardım. Bir arkadaşımın otomobiliyle hastaneye kaldırdık. Orada yapılan müdahalelere rağmen kalp krizinden yaşamını yitirdi. Çok büyük bir acı. Hastanedeki polisler bile gözyaşı döktüler. Benim tek isteğim eşimin cennete gitmesi, kendisi melek gibiydi. 1 yaşında kızım var, büyüdüğü zaman annesinin kucağımda öldüğünü nasıl anlatacağım?''

Sezen Ay'ın cenazesi, Muslu Merkez Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Muslu Belde Mezarlığında toprağa verildi.

Genç kadının eşi ve yakınları, güçlükle sakinleştirilebildi.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler