YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gemi için gitti, gelini de kaptı geldi!
Gemi için gitti, gelini de kaptı geldi!
25 Mart 2013 11:31
Gemi tamir ve satma brokeri Hüseyin Toprak, gemi almak için gittiği Ukrayna’da gönlünü Elena Hatsan’a kattırınca, hem gemi hem de gelin alıp Türkiye’ye döndü.

İş ziyareti için gittiği Ukrayna’nın Khersan şehrinde gemi yük brokeri Elena Hatsan (27) ile tanışan gemi tamir ve satma brokeri Hüseyin Toprak(26), birbirlerine aşık oldu. Görüşmeye devam eden ikili evlenmeye karar verdi ve ailelerin de rızası alındıktan sonra Türkiye’ye gelerek Türk usulü düğünle dünya evine girdiler.

Ukraynalı genç kızla tanışmalarının tamamen tesadüf olduğunu belirten damat Hüseyin Toprak, “Ben üniversiteyi Ukrayna’da okudum. Daha sonra Türkiye’ye döndüm ve özel bir şirkette çalışıyorum. Gemi alımı için gittiğim Ukrayna’da Elena ile tanıştım. Evlenmemize önce benim ailem karşı çıktı fakat daha sonra Elena’yı tanıyınca onlar da razı oldular. Elena benim gibi İngilizce biliyor. Bu yüzden anlaşmak pek zor olmadı. Düğünden sonra İstanbul’da yaşayacağız” dedi.

Ukrayna’ya gemi almak için gidip hem gemi satın alan hem de Türkiye’ye gelin alarak dönen Hüseyin Toprak ile Elena Hatsan, Türk usulü düğünle dünya evine girerken, Ukraynalı gelinin Türk oyun havaları ile oyun oynarken gösterdiği performans, Türk adet ve geleneklerine yabancılık çekmeyeceğini gösterdi.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler