YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Gelin camide 'gün' yapın"
Bardakoğlu'ndan kadınlara camide gün yapma teklifi
"Gelin camide 'gün' yapın"
11 Aralık 2009 / 17:38 Güncelleme: 11 Aralık 2009 / 17:38

Cuma namazı sonrası aynı camide namaz kılan kadınların yanına giderek sohbet eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, "Burada her türlü faaliyetinizi yapabilirsiniz. Gününüzü, gecenizi burada yapın." dedi.
 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, cuma namazı sonrası aynı camide namaz kılan kadınların yanına giderek sohbet etti.

Bardakoğlu, "Sizleri camide görmekten mutluluk duyuyoruz. Camilere her zaman gelebilirsiniz. Burada her türlü faaliyetinizi yapabilirsiniz. Gününüzü, gecenizi burada yapın." dedi.

Ankara Çukurambar'da, Gözüm kardeşler tarafından yaptırılan caminin açılışını yapan Diyanet İşleri Başkanı Bardaroğlu, camide kadınların daha kolay ve rahat şekilde namaz kılmalarını sağlamak için hazırlanan mekânları gezdi.

Kadınların, camilerde asli unsur olarak yer almasını istediklerini belirten Bardakoğlu, "Kadınların, cemaatin ayrılmaz parçası olması lazım, kadınların gençlerin ve çocukların hepsinin. Bayanların, böyle aydınlık mekânlarda ibadet etmelerini istiyoruz. Perdelerle bölünmüş değil, cemaatlerle fiziki olarak hem de gönül olarak birleşebileceği yerlerde namaz kılmasını istiyoruz. Kadınların izbe yerlerde, kenarda köşede namaz kılmasını istemiyoruz. Camiye iştirakini ve cami içindeki dini irşattan azami derecede yararlanmalarını istiyoruz. Nüfusumuzun yüzde 50'si kadınlar ve ailede çocuklarımızın eğitimi için annelerin eğitimi önemli. Toplumunun gerçek öğretmeni anneler. Annelerin İslam hakkında sağlıklı bilgi öğrenmesini önemsiyoruz." diye konuştu.

Bardakoğlu, cami yaptıran hayırsever kardeşlere, kadınların ibadet etmeleri için her türlü kolaylığı sağlamalarından dolayı teşekkür etti.

Kadınlara çağrıda bulunan Bardakoğlu, "Burada her türlü faaliyetinizi yapabilirsiniz. Kültür, sanat etkinliklerinizi, kermesinizi burada yapın, çekinmeyin. Gününüzü, gecenizi burada yapın." şeklinde konuştu. Bardakoğlu, camiye gelen bir kız çocuğuna da yakın ilgi göstererek sohbet etti.

KADINLARIN UNUTULMADIĞI CAMi

Ankara Çukurambar'da cami yaptıran hayırsever Gözüm kardeşler, camiye anneleri Firdevs Hanım'ın ismini verdi. Toplam bin 600 kişinin aynı anda namaz kıldığı camide kadınlar unutulmamış.

Kadınların rahat bir şekilde namaz kılmaları için camide özel ibadet yeri, sıcak su ile abdest almalarına imkân veren şadırvan, kadınlara özel konferans salonu yer alıyor. Alttan ısıtmalı olan camide, Selçuklu mimarisini yansıtan alanlar bulunuyor.

 

vay be
 // hakan sezer
bu kadar imam alımlarını açıklayın kpss den de sizden de artık tiksiniyorum darbe size yakındır böyle biline....
12 Aralık 2009 14:13
Birgün gelecek...
 // ibrahim çelikoğlu
Haram para,helaldır diye kullanılacak.
Biz camiye giremiyoruz.Allah'ın kandillerinin yandığı yer olarak bildirilen camileri gördükçe irkiliyor,utanıyoruz.
Bu Reis ne deyip,ne yapıyorUtanmıyormu?Sıkılmıyormu?
Sevabı,cezayı nereye götürecek.?
Ben böylelerinin inancından şüphe ederim.
İnanan?Önce günahtan korkacak....
12 Aralık 2009 10:28
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler