YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gelecek ay, Estonya'da gerçekleşecek olan Dünya Su
Gelecek ay, Estonya'da gerçekleşecek olan Dünya Su
Gelecek ay, Estonya'da gerçekleşecek olan Dünya Su
07 Ekim 2008 / 17:39 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Daha 14 yaşında olmasına rağmen 127 kilo ağırlığında olan Samantha-Jane Stacey, sanki sumocu olmak için doğmuş. Kilolarından hiç şikayet etmeyen küçük kız, geleceğin en iyi kadın sumo güreşçisi olmak için ter döküyor.


Gelecek ay, Estonya'da gerçekleşecek olan Dünya Sumo Şampiyonası'nda Avustralya'yı temsil edecek olan Samantha, her gün yoğun tempoda çalışıyor, çeşitli egzersizler yapıyor ve küçük-büyük fark etmeden tüm sporcularla güreşiyor.


Lazanya diyeti yapan küçük kıza 'Sammy Sumo' ismini veren yakın çevresi, onun Estonya'daki yarışmada büyük bir başarı elde edeceğine inanıyor.


Ülkesini temsil edeceği için çok mutlu ve gururlu olan Samantha'nın tek düşündüğü konu ise 32 saat sürecek olan uçak yolculuğu. Küçük kız, uçağa bineceği için bir hayli tedirgin olsa da, antrenörü ona cesaret veriyor.


Dengeli bir diyet tedavisi gören 14 yaşındaki kızın, kilo almamasına çabalayan antrenörü, bu konuya odaklandıklarını belirtiyor.


"Ben doğuştan büyük bir kızım. Ekstra herhangi bir şey yememe gerek yok" diyen küçük sumocu, halinden memnun olduğunu da söylemeden edemiyor.


Samantha-Jane Stacey, her ay düzenli olarak sağlık kontrolünden geçiyor, kilo alıp vermemeye özen gösteriyor. Her gün kumsalda pratik yapan ve takım arkadaşlarıyla güreşen 'büyümüş de küçülmüş' sumo güreşçisi kız, ülkesine ödülle dönmek istediğini belirtiyor.GAZETEPORT

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler