YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gecekondunun üzerine duvar çöktü
Gecekondunun üzerine duvar çöktü
23 Ocak 2010 10:51
Gece boyunca devam eden yağmur İstanbul'da hayatı olumsuz etkiledi. Sarıyer'de bir gecekondu2nun üzerine istinat duvarı çöktü...

Gece boyunca devam eden yağmur İstanbul'da hayatı olumsuz etkiledi.

Sarıyer'de yağmur yüzünden zeminin kayganlaşması sebebiyle cadde üzerindeki istinat duvarı gecekondunun üzerine çöktü. Ölen ve yaralananın olmadığı olayda gecekonduda maddi hasar oluştu.

Olay saat 01.00 sıralarında Derbent Şen Caddesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yağmurun zemini kayganlaştırması sebebiyle Şen Caddesi üzerinde bulunan istinat duvarı gecekondunun üzerine çöktü.

Gecekondu sakinleri itfaiye ve polise haber verdi. İtfaiye ekipleri olay yerinde çalışma yaptıktan sonra gecekonduda yaşayanları tahliye etti. Doğalgaz ve elektrik kaçağı ihtimaline karşı yetkililer de incelemelerde bulundu. Ölen ve yaralananın olmadığı olayda gecekonduda maddi hasar oluştu.

Mahalle sakinleri çökme olayının yağmurdan kaynaklandığını belirtti. Ölen ve yaralanan kimsenin olmamasına sevinen mahalle sakinleri belediyenin bu gibi durumlarda önceden tedbir almasını istedi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler