YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gebze domuz eti ile çalkalanıyor
Gebze domuz eti ile çalkalanıyor
31 Mart 2010 00:56
Gebze'de domuz eti ve at etinin satıldığının tespit edilmesi şok etkisi yaptı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Gebze'de domuz eti ve at etinin satıldığını tespit etmesi şok etkisi yaptı. Kent halkı halen olayın şokunu üzerinden atmaya çalışırken zabıta ekipleri ilçe genelinde denetimleri arttırdı. 

Bir işletmeden domuz eti, iki işletmede et etinin bulunduğu tespit edilmesi üzerine İHA'nın sorularını cevaplandıran Gebze Belediye Başkanı Andan Köşker, Kocaeli Büyükşehir ve Gebze Belediyesi olarak gıda konusunda çok hassas olduklarını söyledi. 

İşletmelere yönelik belediyelerin zabıta ekipleri sık sık uygulama yaptıklarını ifade eden Köşker, "Bu domuz ve at etleri de bu denetimler sonucu ortaya çıktı. Ancak bizler mekan sahiplerinin bunu bilinçli yaptıklarını düşünmüyoruz. Kaçak tabir edilen et satın aldıklarını düşünüyoruz" dedi. Köşker şöyle devam etti; 

"Biz çok sık aralıklarla denetimlerimizi sürdürüyoruz. Devamlı kullanılan bir durum olsa mutlaka daha önceden ortaya çıkar. Ayrıca domuz ve at etlerinin rastlandığı noktalar ayaküstü satış yapılan yerler. Mümkün olduğu kadar vatandaşlarımız sokak da satılan şeylerden yememeleri sağlık açısından daha iyi olur. Biz gerekli kontrolleri yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz."
 

kamuoyu bilgilendirlmeli
 // nuryan
Vatandaşın bilgi edinme yasası gereğince tüm bilgiler kamuoyu ile paylaşılmalıdır.İnsanların bilgisi dışında altadılması sebebiyle tarafların tek taraflı korunması şahısların korunması yanına kar saymasına neden olacaktır.Bu güne kadar yaptığı ahlak bundan zaten utanmadığının göstergesi.Kamuoyu bilgilendirilmelidir....
05 Nisan 2010 09:29
SAYIN BAŞKAN
 // muammer
NE DEMEK AYAK ÜSTÜ SATIŞ YAPILAN YERLER !
SAYIN BAŞKAN ONLARI TEŞHİR ETMEN LAZIM DEĞİLMİ!
BÜTÜN KASAPLAR ETİN HAYNANIN NERESİ OLDUĞUNU ANLARLAR
DOMUZ İLA AT ETİNİMİ ANLADILAR
HİÇDE İNANDIRICI DEĞİLSİNİZ
SOKAKTA SATILAN ETLE KASAPTA SATILAN ETİN ARASINDA FARK KALMAMIŞ GEBZEDE...
31 Mart 2010 15:49
adnan başkan söylediklerine sen inanıyormusun?
 // Gebzeli
adnan başkan verdiğin demeçteki ifadelere sen inanıyormusun,kim olduklarını açıklayında masum olup olmadıklarına biz karar verelim.

Domuz eti malum 1.5 TL maliyetli diyorlar hal böyle olunca vede mevcut iktidar yasal olarak tezgahlara inmesine müsaade edince durumda bu şekilde oluyor.

Bağırıp çağırmanın alemi yok Domuz etini iktidarınız serbest bıraktı,yanisi ucuz olunca galibe esnaf bu yola tenezzül ediyor.durmak yok yola devam....
31 Mart 2010 15:43
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler