YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazi'ye 'Fener' dopingi
Gazi'ye 'Fener' dopingi
25 Ocak 2010 20:27
Bölücü terör örgütü ile girdiği çatışmadan ağır yaralı olarak kurtulan Gazi'yi 'Vatanımdan sonra ikinci tutkum' dediği Fenerbahçeliler ziyaret etti.

Şırnak'ta bölücü terör örgütü ile girdiği silahlı çatışmada başına aldığı kurşun sonucu ağır yaralan ve 111 günü Ankara GATA'da yoğun bakımda olmak üzere son 7 buçuk ayı hastanede geçiren ve geçtiğimiz günlerde taburcu edilen Gazi Uzman Çavuş Fırat Zorba'yı gönül verdiği Fenerbahçe'nin taraftarları ziyaret etti.

Zorba'nın,''Vatanımdan sonra ikinci tutkum Fenerbahçe'' sözü üzerine harekete geçen Kastamonu Fenerbahçeliler Derneği, Gazi Zorba'yı Tosya ilçesindeki evinde ziyaret etti. Kastamonu Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Zafer Öksüzoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Gazi Fırat Zorba'ya iyileştikten sonra Galatasaray derbisini Kadıköy'de birlikte izleme sözü verdi.

Fırat Zorba'ya Fenerium'dan temin edilen sarı-lacivert battaniye, saat ve kupa gibi hediyeler veren ve Fenerbahçeliler adına bir açıklama yapan Başkan Zafer Öksüzoğlu, ''Bugün bizim için çok önemli bir gün. Bizler Kastamonu Fenerbahçeliler Derneği olarak gazimiz Fırat'ı yalnız bırakmamak için buradayız. Vatanımız için kendisini feda eden Fırat'ın ayrıca Fenerbahçeli kimliği taşımasından dolayı bizim için ayrı önemi var. Bundan sonra da her zaman Fırat'ın yanında olacağız'' diye konuştu.

Kastamonu'dan Tosya'ya giden Fenerbahçeliler arasında ayrıca Gaziler Derneği Temsilcisi İç Güvenlik Gazisi Seyit Erdem ve Kıbrıs Gazisi Mehmet Kahyaroğlu yer aldı. 3 çocuklu Zorba ailesinin en küçük ferdi olan Gazi Fırat Zorba'nın odası Türk Bayrağı ve sarı lacivert renklerle süslendi.

Üzerinden Fenerbahçe formasını ve Türk Bayrağını eksik etmeyen Gazi Fırat Zorba, ''Bu vatan uğruna kim  şehit düşmezki, canım vatanıma ve Fenerbahçeme feda olsun'' sözlerini söyleyemedi ama eliyle kağıda yazarak mesajını verdi. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler