YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaziantep'te patlama: 2 yaralı
Gaziantep'te patlama: 2 yaralı
18 Ağustos 2010 13:43
Gaziantep'te bir lokantada gaz sızıntısından kaynaklandığı belirtilen patlamada 2 kişi yaralandı.

Gaziantep'te bir lokantada gaz sızıntısından kaynaklanan patlamada, lokantacı ve oğlu ile yoldan geçen 2 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Çukur Mahallesi Doktor Mecit Barlas Caddesi'ndeki bir lokantada şiddetli bir patlama oldu. Lokantacı Ahmet Arif Taşdemir (50) ve oğlu Ahmet Taşdemir'in (22) içerde olduğu sırada meydana gelen patlama, yakındaki iş yerlerinde de hasara yol açtı.

Patlamanın şiddetiyle iş yerinin dışına fırlayan Ahmet Arif Taşdemir ve oğlu Ahmet Taşdemir ile yoldan geçmekte olan Münevver Yalçın ve Muammer Burak Akgöz yaralandı.

Yaralılar olay yerine çağrılan ambulanslarla Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi Yanık Tedavi Merkezine kaldırıldı.

Lokantacı Ahmet Arif Taşdemir ve oğlu Ahmet Taşdemir'in sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu, tedavileri süren diğer yaralıların sağlık durumlarının iyiye gittiği öğrenildi.

Patlamanın gaz sıkışmasından kaynaklandığını tahmin ettiklerini ifade eden İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Karakuş, ''İçeride de çok sayıda tüp vardı. Bunların alev almaması ve ikinci bir patlamanın olmaması büyük bir şans. Patlamadan sadece lokanta değil, çevresinde bulunan işyerleri de zarar görmüş durumda. İncelemelerimiz devam ediyor'' dedi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler