YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaziantep'te hayat felç oldu
Gaziantep'te hayat felç oldu
03 Mart 2010 13:58
Gaziantep'te aşırı yağışlar hayatı felç etti...

Gaziantep'e sabah saatlerinde şiddetli yağmur vatandaşları hazırlıksız yakalarken aniden bastıran şiddetli yağış hayatı felç etti.

Sabah saatlerinde etkili olan ve yaklaşık bir saat süren şiddetli yağış karşısında ne yapacaklarını şaşıran vatandaşlar çevredeki işyerlerinin çatı altlarına sığınarak yağmurdan korunmaya çalıştı.
Uzun zamandan beri böyle bir yağmur görmediğini belirten, Yakup Sarı isimli vatandaş, "Sabah saatlerinde hava gece gibiydi. Böyle bir yağmurum geleceği belliydi. Aniden bastıran yağmur karşısında ne yapacağımızı şaşırdık. İş yerlerinin çatı altlarına sığındık" dedi.

Yağmurun badem ağaçlarına zarar verdiğini düşünen Sarı, "Bitkiler ve ağaçlar için çok faydalı olan yağmur, yeni açmaya başlayan Badem ağaçlarına zarar verdi. Özellikle yağış ilk önce dolu şeklindeydi. Daha sonra yağmura çevirdi" diye konuştu.

Uzun süredir Gaziantep'te böyle bir yağmur görülmemişti diyen Ahmet Ceviz isimli vatandaşta, "İnşallah memleket için hayırlı olur. İlk önce dolu şeklindeydi sonra yağmura dönüştü. Faydalı olacağını düşünüyorum. Sokaklar temizlendi" şeklinde konuştu. Şiddetli yağış sebebiyle bazı yollar göle dönerken, hazırlıksız yakalanan vatandaşlar da zor anlar yaşadı. Göle dönen yollardan geçen sürücüler ise güçlükle ilerleyebildi. Bazı araçlar ise arıza yapınca yolda kaldı. Tıkanan kanalları açmak için Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve GASKİ ekipleri de seferber oldu. Ekipler, tıkanan kanalları ve suyla kapanan yolları açmak için büyük bir gayret gösterdi.

Bu arada, yoldaki suyu farketmeyen bazı sürücüler ise hızla girdikleri suyu etfara saçarak ilginç görüntüler oluşturdu.

İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler