YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Garanti Bankası CEO'su: Ben de çapulcuyum!
Garanti Bankası CEO'su: Ben de çapulcuyum!
04 Haziran 2013 16:56
Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, gelen tepkiler üzerine 'Gezi Parkı' eylemcilerine destek vererek, "Ben Gezi eyleminin yanındayım. Ben de çapulcuyum" dedi.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, Gezi Parkı'yla başlayan olaylar sonrası bankadan çıkan mevduatın 35-40 milyon lira olduğunu açıkladı.

Reuters'a konuşan Ergun Özen, "Toplam mevduatımız 95 milyar lira büyüklüğünde" dedi. 8.5 milyon kart müşterisi olduğunun altını çizen Özen, 1.500 kişinin de kredi kartını iptal ettiğini belirtti.

Özen: Ben de çapulcuyum

Bankanın Zincirlikuyu'daki genel müdürlük binası önünde 40-50 kişilik bir grubun bugün eylem yaptığını söyleyen Özen, eylemcilerin banka çalışanlarını değil, bankayı protesto ettiğini belirterek, "Ben de onlara 'Bu bankayı çalışanlar yaratıyor. Çalışanlar da akşam iş çıkışında Gezi Parkı'na gidiyor ve protesto ediyor' dedim. Eylem yaklaşık 15-20 dakika sürdü. Sonra eylemciler dağıldı" diye konuştu.

Radikal'de yer alan haber de ise Özen'in Başbakan'ın eylemcilerle ilgili sözlerini hatırlatarak "Ben Gezi eyleminin yanındayım. Ben de çapulcuyum" diyerek destek verdiği ifadeleri yer aldı.


YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler