YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fuhuş operasyonu: 20 gözaltı
Fuhuş operasyonu: 20 gözaltı
03 Şubat 2011 08:49
İstanbul polisinin düzenlediği operasyonda fuhuş yaptıkları iddia edilen 20 kişi gözaltına alındı.

Ahlak polisinin Silivri'de yaptığı operasyonda fuhuş yaptıkları ve fuhuşa aracılık ettiği öğrenilen 20 kişi gözaltına alındı.

Fuhuşa zorlanan kadınların, yurtdışından bir internet sitesi aracılığıyla otelde çalıştırılacakları vaadiyle Türkiye'ye getirildikleri öğrenildi.
Silivri'de, 3 yıldızlı bir otelde zorla fuhuş yaptırıldığı ihbarını alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Ahlak ve Kumar Masası ekipleri, çoğunluğunu Faslı kadınların oluşturduğu 15 kadın ile otelde çalışan 4 personel ile 3 yabancı dil bilen muhabbet tellalı gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ahlak Polisi, bir otelde çalıştırılma vaadiyle kandırılan çoğunluğunu Faslı turistlerin oluşturduğu Ukrayna ve Türkmenistan uyruklu kadınların zorla fuhuş yaptırıldığı ihbarı üzerine harekete geçti.
Müşteri gibi otelin lobisine giden polis, burada fuhuş pazarlığına taraf oldu. Yapılan operasyonda yaşları 20 ile 30 arasında değişen kadınlar ve otel çalışanları gözaltına alındı.

KADINLARI İNTERNET SİTESİNDEN İŞ İLANIYLA KANDIRMIŞLAR

Fuhuşa zorlanan kadınların ülkelerinden otellerde çalıştırılmak üzere iş vaadiyle kandırılarak ülkelerinden getirildikleri öğrenildi. Çetenin internet sitelerine 'otelde çalıştırılmak üzere' diye ilan verdiği ve gerekli görüşmelerin yapılmasından sonra Türkiye'ye gelen kadınların çetenin ağına düşürüldüğü ortaya çıktı.
Kadınlardan birinin para karşılığı beraber olduğu müşterisinden yardım istediği, vicdan azabı çeken müşterinin ihbarıyla olayın ortaya çıktığı ifade edildi. Kadınların otel dışına çıkmalarına bile izin verilmediği ortaya çıktı .

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler