YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Flistinli Neccar yardım bekliyor
Flistinli Neccar yardım bekliyor
28 Mayıs 2013 17:36
Filistinli Ahmed Neccar, 400 kiloyu bulan ağırlığının meydana getirdiği çok sayıda hastalığın tedavisi için kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor.

Filistinli fakir bir ailenin çocuğu olan Ahmed Neccar (23), Gazze şeridinin güneyindeki Han Yunus kentinde küçük bir evde ve sağlıksız bir ortamda 400 kiloya yaklaşan ağır vücuduyla hayatını sürdürmeye çalışıyor.

Hormon bozukluğuna bağlı hastalıkları nedeniyle durmadan kilo alan ve doğumundan kısa süre sonra kemik erimesi teşhisi de konulan Ahmed'in kırılan bacaklarına platin takılmış.

Obezite başta olmak üzere birçok sağlık problemi yaşayan ve depresyon tedavisi de gören Filistiinli genç hastalığı için şimdiye kadar çalmadık kapı bırakmamış.

Doktorların hastalığına tam olarak teşhis koyamaması ve maddi imkansızlıklar nedeniyle ilaç temininde de sıkıntı yaşayan Ahmed ve ailesi kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Anne Neccar, oğlunun tedavisi için Ürdün Kralı II. Abdullah'ın desteğiyle 2012'de Amman'a gittiklerini ancak orada da bir çare bulunamadığını dile getirerek, Türk tıbbının çok geliştiğini bildiklerini ve oğluna destek olabilecek herkesin yardımlarını beklediklerini belirtti.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler