YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fırtına balıkçılara yaradı
Fırtına balıkçılara yaradı
05 Aralık 2012 14:25
Fırtınanın ardından gelen lüfer yüzleri güldürdü. Amatör balıkçılar boğazda bol bol lüfer ve sarıkanat yakaladı

Dün yaşanan ve Şile ve Kilyos'ta gemilerin batmasına neden olan Karayel fırtınasının ardından bu sabah erken saatlerde güneyden esen rüzgar hava yumuşatarak fırtına bulutlarını dağıttı. Güneşin doğuşu ardından yükselen hava sıcaklığıyla birlikte boğaza giren bol miktardaki Lüfer, Sarıkanat ve Çinekop sürüleri havanın düzelmesini fırsat bilerek kıyıda avlanan amatör balıkçıların oltalarına takıldı.

Boğazın çeşitli yerlerinde oltaları ile avlanan amatör balıkçıların ardı ardına çektikleri oltaları hiç boş kalmadı. Eminönü vapur iskeleleri, Galata Köprüsü, Karaköy, Kabataş, Fındıklı, Beşiktaş İskeleler, Arnavutköy, Çengelköy, Aşiyan sahillerinde avlanan balıkçılar denizden boş çekmedikleri oltaları ile balık kovalarını doldurdu.

Sahte yem olarak da bilinen ''Rapala'', Parlak kancalar içeren ''Kaşık'', ve çoklu iğne takımı olan ''Çapari'' tipi oltalar kullanan balıkçılar boyları 15 santimetreyi bulan Çinekop, 30 santimetreye kadar olan Sarıkanat ve 30 santimetreden büyük ''Boğazın paşası'' olarak bilinen Lüfer balıklarını yakaladılar.


Balıkçılar fırtınanın yarattığı olumsuzlukların üzücü olduğunu ancak havanın düzelmesi ile bollaşan balıkların kendilerini sevindirdiğini ifade ittiler.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler