YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Firar eden deve böyle kurtarıldı!
Firar eden deve böyle kurtarıldı!
29 Temmuz 2013 19:27
Muğla'nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz Beldesi’nde firar eden deve, bir adada mahsur kalınca kurtarma operasyonu düzenlendi.

Deve uzun uğraşlar sonucu bulunduğu adadan şişme bota bindirilerek yeniden Ölüdeniz sahiline getirildi. Devenin sahibi Hakan Özvardar, devenin kendi kendine yüzerken firar ederek adaya gittiğini iddia etti. 
 
Edinilen bilgiye göre; Fethiye'nin Ölüdeniz beldesi’nde turist gezdirmek amacıyla kullanılan bir deve firar etti. İddiaya göre yüzerek bir adaya karayla bağlantısı Kelebekler Vadisi isimli adada mahsur kaldı. Deve  karayla bağlantısı olmayan adada görülünce, sahibi Hakan Özvardar’a haber verildi. Kara ulaşımı olmayan adaya giden Hakan Özvardar, günü birlik tur tekneleriyle deveyi geri getirmek istedi. Fakat teknelerin bunu kabul etmemesi üzerine, Ölüdeniz Belediyesi’nden yardım istedi. Ölüdeniz Belediyesi ekipleri kurtarma operasyonu için küçük bir şişme bot ayarlayarak adaya gittiler. Şişme bota deveyi bindirmeyi denediler fakat başaramadılar. Uyuşturucu iğneyle uyutulan deve  daha sonra şişme bota bindirilerek, yeniden Ölüdeniz sahiline getirildi. Bot üzerindeki deveyi gören yerli ve yabancı turistler gözlerine inanamadılar. Yaklaşık 1 saat boyunca bot üzerinde seyahat eden deve, Ölüdeniz sahilinde alkışlarla karşılandı.
 
Deve sahibi Hakan Özvardar “Deve kendi kendine denizde yüzerken kayboldu. Adaya kadar yüzmüş. Bize adada olduğu haberi gelince şişme botla almaya gittik. Güzel bir seyahat yaptı.” dedi.
 
Şişme botla gerçekleştirilen deve kurtarma operasyonun ardından açıklama yapan Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, deveyi herhangi bir sorun olmadan sahile getirdikleri için mutlu olduklarını söyledi. Devenin birkaç gündür adada mahsur kaldığını anlatan Yılmaz, "Yolcu taşıyan tekneler yoğun sezon nedeniyle dolu durumdalar. Zaten yolcularla aynı teknede getirmek biraz riskli olacaktı. Bunun üzerine biz de şişme botla vadiye giderek deveyi kurtardık. Yaptığımız kurtarma operasyonu turistler tarafından da alkışlarla karşılandı. Beslenmesini yaptırmak üzere arkadaşlarımız deveyi barınağa götürdüler. Mübarek Ramazan günü bir canlıya faydamız dokunduysa ne mutlu bize." dedi.
 
Olayı gören turistleri şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Etiketler: , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler