YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen gözyaşlarını tutamadı
Fethullah Gülen gözyaşlarını tutamadı
09 Ağustos 2013 19:06
Ramazan Bayramı’nı, kaldığı bölgedeki Türklerle karşılayan Fethullah Gülen Hocaefendi, bayram namazının ardından okunan hutbede gözyaşlarına hakim olmadı.

Hocaefendi, hutbe sonrasında ziyaretine gelenlerle bayramlaşırken, çocuklara da çikolata ve çeşitli hediyeler verdi. 

Namazı kıldıran Herkul.org isimli internet sitesinin editörü Osman Şimşek, okuduğu hutbede, İslam aleminin içine düştüğü kaos ortamında Bayram’ın hoş esintilerinin hakkıyla duyulamadığını söyledi.

Şimşek, "Bir yandan Rabb-i Rahimimiz hakkında hüsn-ü zannımız ve ahiret hesabına recalarımız sayesinde en ulvî hislerle ruhlarımız coşsa da, diğer taraftan gönüllerimize âdeta keder ve tasa pompalandığını hissediyoruz." dedi.

Hocaefendi, Ramazan Bayramı’nda kendisini yalnız bırakmayan Türk dostları ile bayramlaştıktan sonra çocukları sevindirdi. Ziyaretine gelen her bir çocuk ile tek tek ilgilenip çikolata ve hediyeler veren Fethullah Gülen Hocaefendi, küçük ziyaretçilerden kendisi için dua etmelerini rica etti. Çocukların başını okşayıp zaman zaman da sarılan Hocaefendi’ye minik ziyaretçileri de "Bayramınız kutlu olsun" diye temennide bulundu.

Ziyaretçilerinin ardından, Türkiye’den gelen ağabeyi Seyfullah Gülen ile de bayramlaşan Hocaefendi, Türkiye’deki yakınlarıyla da telefonla hasret giderdi.

CİHAN

Etiketler:
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler