YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethiye'ye göktaşı düştü
Fethiye'ye göktaşı düştü
30 Mart 2010 17:12
Köylüler büyük korku yaşadı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde boş bir araziye göktaşı düştüğü iddia edildi. Köylüler tarafından fark edilen cisim, büyük gürültüyle düştüğü alanın yanmasına neden oldu.
 

Eldirek köyünde yaşayan Ersoy Kuru, önceki gün akşam eşiyle birlikte evinin bahçesinde otururken gökyüzünde bir ışık kütlesi gördüğünü söyledi.
 

Büyük gürültü çıkaran ışığı takip ettiğini kaydeden Kuru, kendilerini deprem gibi sallayan ışığın daha sonra evinin 1 kilometre uzağına düştüğünü belirtti. Işığın yere çarpmasıyla birlikte havai fişek gibi patladığını anlatan Kuru, daha sonra ışığın düştüğü yerde yangın çıktığını fakat kısa süre sonra söndüğünü açıkladı.
 

Korktuğu için o akşam ışığın düştüğü yere gidemediğini, ertesi sabah olay yerine vardığında yanan alanı fark ettiğini söyleyen Ersoy Kuru, "O gün korktuğum için gelememiştim. Bu sabah geldiğimde yanan yeri gördüm. Yanmış yerde daha önce görmediğim taşları gördüm." dedi.
 
 Bundan 2 yıl önce 07 Mart 2008 yılında da Fethiye'ye bağlı Yaka Köyü'ne göktaşı düşmüştü. Yaklaşık 2-3 kilo ağırlığındaki taş köylülerin büyük korku yaşamasına neden olmuştu. CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler