YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Feribotlardaki kuyruk tatilcileri çıldırttı
Tatilcilerin yoğunluğu sebebiyle trafik durma noktasına geldi
Feribotlardaki kuyruk tatilcileri çıldırttı
22 Eylül 2009 / 21:24 Güncelleme: 22 Eylül 2009 / 21:34

Ramazan Bayramı'nın son gününde tatilcilerin dönüşü sebebiyle İstanbul yolu güzergahındaki bir çok yolda yoğunluk var. Feribotlardaki kuyruk çileden çıkardı.

İstanbul'a gitmek isteyen tatilciler iskelede uzun kuyruklar oluştururken feribotlar da aralıksız çalışıyor.

Tatilcilerin yoğunluğu sebebiyle şehir içi trafiği de durma noktasına geldi. Trafik ekipleri, İzmir yolu güzergahındaki yığılmayı önlemek için bütün kavşaklarda önlem aldı. İskele Meydanı'ndaki zabıta ve feribot özel güvenliği de yoğunluğu azaltmak için büyük çaba gösterdi. Buna rağmen biriken araçlar iskele meydanına sığmayınca, yan yollara zorunlu dönüş verildi. Yolcular, özel Çanakkale-Kilitbahir motorlar ve GESTAŞ'a ait Çanakkale-Eceabat hattındaki arabalı vapurlarla saatsiz olarak karşıya taşındı. GESTAŞ yetkilileri, tatilcilerin mağdur olmaması için Çanakkale-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki hatlarında üçer araba vapurunun saatsiz olarak sefer yaptığını belirtti.

BOLU DAĞI SİSE TESLİM

TEM Otoyolu Bolu kesiminin İstanbul yönünde bayram tatilinden dönenlerin oluşturduğu trafik yoğunluğu yaşanıyor. D-100 karayolu Bolu Dağı kesiminde sis etkisini gösteriyor. Ramazan Bayramı tatilinin bugün sona ermesiyle birlikte geri dönüşler başladı. TEM Otoyolu Bolu kesiminin İstanbul yönünde trafik yoğunluğu yaşanıyor. D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde sis etkili oluyor. Sis, Seymenler ve Karanlık Dere mevkilerinde yoğunluk kazanıyor.

 Sis nedeniyle sürücülerin görüş mesafesi yer yer 50 metreye kadar düşürüyor. Bu mevkilerdeki sis lambaları yanık tutuluyor. Tatil gidiş ve dönüşleri nedeniyle ekip sayılarını artıran Karayolları ve trafik ekipleri, sürücülere daha dikkatli seyretmeleri yönünde uyarılarda bulunuyor.

KOCAELİ'NDE YOĞUN TRAFİK VAR

Bayram tatilinin son gününde Kocaeli'de yoğun trafik yaşanıyor.

3 günlük Ramazan Bayramı tatilini memleketleri ile tatil bölgelerinde geçiren tatilciler İstanbul'a dönüş nedeniyle TEM Otoyolu ile D-100 ve D-130 kara yollarının Kocaeli geçişinde büyük yoğunluk oluşturmaya başladı.

Otoyolun Gültepe rampası kesimi, Kandıra ve Hereke turnikelerinin bulunduğu bölgeler ile D-100 kara yolunun kent geçişi sırasında trafik zaman zaman durma noktasına geliyor. Trafik akışını sağlamak için ekipler büyük çaba sarf ediyor.

Öte yandan, İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO) ise Kocaeli ile Yalova arasında ek sefer düzenleyerek, Eskihisar-Topçular hattına 4 feribot ilavesi yaptı. 24 saat esasına göre 14 feribotun çalıştığı hatta, yaklaşık 5 dakikada 3 feribot Yalova'dan Kocaeli'ye araç taşıyor.

TATİLCİLER ÇANAKALE'Yİ DE TIKADI

Bayram tatili nedeniyle, Ege ve Akdeniz bölgesindeki çeşitli tatil merkezlerine giden tatilciler, İstanbul ve Trakya bölgesine geçmek için Çanakkale güzergahını kullanınca, zaman zaman yoğunluk yaşandı.

İskele Meydanı'ndaki trafik ekipleri ile belediye görevlileri, yoğunluğu azaltmak için çaba gösterdi. Yolcular, Çanakkale- Kilitbahir köyü ile Çanakkale-Eceabat hattında araba vapurlarıyla  taşındı.

Çanakkale Boğazı ile adalar arasında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş yetkilileri, tatilcilerin mağdur olmaması için Çanakkale-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki hatlarında 3'er araba vapurunun sefer saatlerini beklemeden sefer yaptığını belirtti.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler