YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ferdi Özbeğen'e büyük vefasızlık
Ferdi Özbeğen'e büyük vefasızlık
30 Ocak 2013 16:21
Solunum yetmezliği sebebiyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden ünlü sanatçı Ferdi Özbeğen için Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda tören düzenlendi. Törene katılımın az olduğu gözlendi...

Usta sanatçı için düzenlenen törene sanat camiasından Mustafa Alabora, Hamdi Alkan, Birol Güven ve Fedon ile az sayıda kişi katıldı. Salonunun büyük bölümünün boş kalması dikkat çekti. Özbeğen’in tabutunun yanına bir de piyona yerleştirildiği görüldü.

Törenin ardından Özbeğen’in cenazesi Levent Camii’ne götürülecek. Burada cenaze töreni yapılacak. Özbeğen’in cenazesi, Ulus Mezarlığı’na defnedilecek.

Salon boş kaldı

Solunum yetmezliği sebebiyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden ünlü sanatçı Ferdi Özbeğen için Cemal Reşit Rey’de düzenlenen törende salon boş kaldı.
Ferdi Özbeğen’in Zincirlikuyu Gasilhanesi’nden alınan cenazesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na getirilerek sahneye yerleştirildi. Özbeğen’in tabutunun yanına bir de piyona konuldu. Törene Özbeğen’in evlat edindiği oğlu Hilmi Özbeğen, sanat camiasından Mustafa Alabora, Fedon, Fatih Ürek, Hamdi Alkan ve Birol Güven ile az sayıda kişi katıldı.

Sanat camiasına yıllarca emek veren Özbeğen için düzenlenen törende salonun büyük bölümünün boş kalması dikkat çekti. Törende konuşan sanatçı Fedon, “Bir ömürlük dost değiliz ama 15 yıllık dostuz. Şöhreti yaşadı, yaşattı, eğitti. Ben bir ağabeyimi kaybettim. Fedon olarak hayat boyu onu unutmayacağım. Şarkılarında vefa arıyordu. Ben bugün salonun dolu olmasını isterdim. Ancak salon benim için dolmuştur. Başımız sağ olsun” dedi.
Tören sırasında gözyaşlarına hakim olamayan Fedon, “Canımız gitti. Söyleyecek bir şey yok. İstediğin kadar ağla, yarına öleceğiz, göbek atacağız, şarkı söyleyeceğiz. Her ne kadar unutmayacağız desek de unutacağız. Ama aklımıza geldiğinde de dost gibi acıyacağız, içimizi acıtacak” diye konuştu.

Yönetmen Hamdi Alkan ise, “Hayatımızın önemli bir rengiydi. Onlar gitti, sıra bize geliyor. Mekanı cennet olsun. Çok önemli bir değerdi. Çok değerli, çok önemli bir insandı. Ağabeylerim onunla beraber çok uzun yıllar çalıştı. Sevenlerinin başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin” dedi.

Gözyaşlarını tutamayan Fatih Ürek de, “Gerçekten çok büyük bir müzisyendi. Benim için çok değerliydi. Baba gibiydi, arkadaş gibiydi, kardeş gibiydi. Hiç beklemiyordum, bugünü yaşamayı istemiyordum. Maalesef yaşadım, çok üzgünüm” diye konuştu.

Törenin ardından Özbeğen’in cenazesi, omuzlarda cenaze aracına taşındı. Levent Camii’nde düzenlenecek törenin ardından Özbeğen’in cenazesi Ulus Mezarlığı’na defnedildi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler