YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Felakette yağmacılar boş durmadı!
Vicdansızlığın bu kadarına 'pes'.... İstanbul'da sel basan fabrikalar yağmalanıyor...
Felakette yağmacılar boş durmadı!
09 Eylül 2009 / 11:33 Güncelleme: 09 Eylül 2009 / 15:39
Halkalı'da su basan bir fabrikanın mallarının bazı kişilerce yağmalandığı görüldü. Bu sırada vatandaşlar arasında kavga çıktı.Polis 1 kişiyi yağma yaptığı gerekçesiyle gözaltına aldı. Bu kişinin arabasına da el konuldu.

İkitelli ve Halkalı'da yaşanan felaketten nemalanmaya çalışanlar ve meraklı vatandaşlar arama kurtarma çalışmalarını zorlaştırıyor. Ölü sayısının 11'e yükseldiği bölgede yol henüz trafiğe açılmış değil. Çalışmaların yoğun olarak devam ettiği bölgede havanın kapatması bekleniyor. Öğleden sonra da bölge için yeni bir sel beklentisi var.

Afet bölgesinde yaşanan bir diğer manzara ise bir yanda ceset torbaları dururken bir yanda da bölgedeki fabrikalardan yollara sürüklenen kumaş ve deterjan gibi malzemeleri toplamaya çalışanlar.

Bölgedeki muhabirlerin verdiği bilgiye göre bölgede son derece trajik bir manzara var. Bölge fabrikaların atölyelerin olduğu bir yer. Ciddi anlamda bir yağmalama yaşanıyor. Buraya minibüsleriyle ve kamyonetlerle gelenler buldukları malzemeleri yükleyip gidiyorlar. Polis bu yağmacıların peşinde. Halk yağmacılara müdahale etmeye çalışıyor.
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler