YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fedakar babaya en güzel ödül
Fedakar babaya en güzel ödül
15 Haziran 2013 14:49
Eskişehir'de, kendisini akülü sandalyesiyle her gün okula getirip götüren felçli üvey babasına tüm notları ''5'' olan karnesini armağan etti.

Eskişehir'de, 6 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan Mehmet Bilgin (29), yaptığı açıklamada, 29 Nisan 2009'da geçirdiği trafik kazası sonrası "omurilik felci" olduğunu ve o günden beri yürüyemediğini anlattı.

Yıllardır tekerlekli sandalyeye mahkum olduğunu ifade eden Bilgin, yürüme umudunun olduğunu vurguladı.

Bilgin, doktorunun kendisine tempolu fizik tedavi ve "lokomat" cihazını önerdiğini aktararak, şöyle devam etti:

"Cihaz sayesinde ayakta durabilme ihtimalimin yüksek olduğunu söyledi. Ben bu cihazın olduğu hastanelerle görüştüm. Bunların başında Nevşehir Kozaklı Fizik ve Rehabilitasyon Hastanesi geliyor. Orayla irtibat kurduğumda, 'İki yılı aşkın vakalara bakmadıklarını, bu yüzden tedavi edemeyeceklerini' söylediler. İstanbul'daki bir hastane yetkilileri de şimdi başvursam bile iki yıl sonra sıranın bana geleceğini bildirdi. Diğer merkezler ise yetersiz kalıyor. Yürüyebilmem için umut var ama yetkililerin yardımı şart. 6 aydır her gün oğlumu okula götürüp getirirken, 'Neden beni yürüyerek götürmüyorsun? Arkadaşlarımın babaları kucağına alıyor, sen niye beni almıyorsun' diye ağlıyor. Bu da bizi üzüyor. İnşallah, yetkililer bir şeyler yapar da tedavimizi tamamlarız."

''Babamın beni kucağına alarak okula götürmesini istiyorum''

Üvey babasını çok sevdiğini dile getiren Emir İsmail Göktaş da "Bana babam hiç bakmadı ama üvey babam bu haliyle baktı. Beni okula da hastaneye de götürdü. Benim babam, çok iyi bir adam. Babamın yürümesini, beni kucağına alarak okula getirip, götürmesini istiyorum" dedi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler