YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fatsa'da evlere girmek yasaklandı
Fatsa'da evlere girmek yasaklandı
04 Mart 2013 16:58
Ordu'nun Fatsa ilçesinde 24 daireli bir binanın alt kısmında yer alan istinat duvarının çökmesi sonucu oluşan maddi hasarların ardından bölgede çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca yaptığı açıklamada, ''Tehlike göz önünde bulundurularak tedbir amaçlı ikinci bir emre kadar vatandaşlarımızın evlerine girmeleri yasaklandı'' dedi.

Atmaca, dün gece Şerefiye Mahallesi Samsun Sokak'ta meydana gelen toprak kaymasının ardından çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Bölgede incelemelerin ve hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Atmaca, ''Bilindiği üzere oluşan toprak kayması nedeniyle 7 katlı, 24 daireli bir apartman tedbir amaçlı boşaltılmıştı. Bugün bölgede ilk olarak hasar gören araçlara yönelik kurtarma çalışmaları yapıldı. Araçları bugün itibariyle toprak altından kurtartık. Söz konusu yerde her an bir tehlike göz önünde bulundurularak tedbir amaçlı ikinci bir emre kadar vatandaşlarımızın evlerine girmeleri yasaklandı. Bunların yanında belediye ekipleri daha sağlam bir istinat duvarının yapılması için hemen proje çalışmalarına başladı. Öncelikle buradaki alt yapının daha sağlam zemine oluşturulması ve duvarlarının da daha sağlam yapılabilmesi yetkililer projelerini hazırlamaya başladı. İnşallah burası bu çalışmaların ardından daha sağlam bir hale gelecek. Amacımız mağdur olan vatandaşlarımızın daha fazla mağduriyet yaşamasının önüne geçmektir'' diye konuştu.

Atmaca, alınan tedbir gereği evlerine giremeyen vatandaşların kendilerinin ve çocuklarına yönelik başka yerlerde konaklayabilmeleri için her türlü kolaylığı sağladıklarını ifade belirtti.  

AA

Etiketler: , , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler