YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Facianın eşiğinden dönüldü
İstanbul D-100 karayolunda kontrol çıkan TIR, metrobüs durağına daldı. TIR'ın çarpmasıyla durak paramparça oldu. Kaza sırasında durakta kimsenin olmaması olası bir faciayı önledi.
Facianın eşiğinden dönüldü
16 Mayıs 2011 / 07:38 Güncelleme: 16 Mayıs 2011 / 09:44

 

D-100 karayolunda kontrolden çıkan TIR, metrobüs durağına girdi. Kazada TIR sürücüsü ağır yaralandı. Kaza sırasında durakta kimsenin bulunmaması büyük bir faciayı önledi. TIR, yolu kapattığı için metrobüsler uzun süre sefer yapamadı.

Kaza, saat 03.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Mehmet İlker'in (36) kullandığı 34 YKC 42 plakalı TIR, D-100 karayolu Avcılar istikametinde ilerlerken kontrolden çıktı. TIR, Zeytinburnu metrobüs durağına daldı. Durağın bir kısmı TIR'ın çarpması ile paramparça oldu. TIR sürücüsü ağır yaralandı. İlk müdahalesi sağlık ekiplerince yapılan sürücü, Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaza sırasında durakta kimsenin olmaması sebebiyle büyük bir facia ucuz atlatıldı.

Kaza sonrası metrobüs seferleri uzun süre yapılamadı. İtfaiye ekiplerinin çalışması sonrası TIR yoldan kaldırıldıktan sonra seferlere devam edilebildi. Bu arada, İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü'ndeki etkinlikten evlerine dönmekte olan çok sayıda öğrenci de yolda kaldı.

Öğrenciler, kazanın metrobüs durağa gelmeden birkaç saniye önce meydana geldiğini anlatarak, "Metrobüs durağa gelmiş olsaydı kazanın bilançosu daha ağır olabilirdi" diye konuştu. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Cihan

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler