YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Facianın eşiğinden dönüldü
Çöp yangını doğalgaz kutusuna sıçradı; facianın eşiğinden dönüldü.
Facianın eşiğinden dönüldü
31 Ocak 2010 / 22:42 Güncelleme: 31 Ocak 2010 / 22:57

Güngören'de doğalgaz kutusunun yanında yakılan çöp faciaya yol açıyordu. Yanan çöpün doğalgaz kutusuna sıçraması sonucu büyük bir gürültüyle patlayan doğalgaz kutusu, itfaiyecilere zor anlar yaşattı.

Edinilen bilgiye göre, Sanayi Mahallesi Okçu Sokak No: 9'daki doğalgaz kutusunun yanında çevredeki işçiler biriken çöpleri yakmak istedi. Yanan çöpler, doğalgaz kutusuna sıçrayınca, doğalgaz kutusu büyük bir gürültüyle patladı. Alevler iş merkezinin ikinci katına kadar yükseldi. Tatil günü olması nedeniyle kalabalık olmayan sokakta büyük bir facianın eşiğinden dönüldü.

Alevlerin yükseldiğini gören çevredekiler olay yerine polis ve itfaiye ekiplerini çağırdı. Bakırköy, Bağcılar ve Merter üfrezelerinden gelen itfaiye erleri, yangına müdahale etmeye çalıştı. İtfaiyeciler zaman zaman yükselen alevlere müdahale etmekte zorlandı. Yangın ana vananın kapatılmasının ardından 1 saatlik çalışmayla söndürüldü.

 

YANGINI 30 METREDEN İZLEDİLER

Bu arada, yükselen alevleri gören çevredeki vatandaşlar yangını meraklı gözlerle izledi. Meraklı vatandaşlar, çevre güvenliği olmaması nedeniyle alevleri 30 metre mesafeden film izler gibi izlediler.

Büyük bir patlama sesi duyduklarını ifade eden görgü tanıkları, doğalgaz kutusunun yanında çöpün yakıldığını ve alevlerin doğalgaz kutusuna temas etmesinin ardından yangının çıktığını söylediler. CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler