YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Facebook'tan uzak durun!
Facebook'tan uzak durun!
23 Aralık 2009 08:51
5 bin dilekçede Facabook ismi geçiyor

Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre, 2009 yılında hazırlanan her 5 boşanma dilekçesinden birinde "Facebook" geçtiği belirlendi.

Eski arkadaşları buluşturan ve yeni arkadaşlar bulmaya yarayan site, evlilikteki sorunları artırmaktan sorumlu tutulduğunu söyleyen uzmanlar, eşlerin birbirlerini Facebook'ta kaçamak yapmakla veya Facebook'a dalıp birbirlerini unutmakla suçladığını açıkladılar.

Boşanmalar konusunda uzman Amerika merkezli avukatlık firması Divorce Online tarafından yapılan araştırmada, yaş grubu gözetilmeksizin rastgele 5 bin boşanma dilekçesi incelendi. Bu dilekçlerin yüzde 20'sinde Facebook'a en az bir gönderme yapıldığı belirtildi. Fakat, yaş grupları dikkate alındığında, özellikle 35 ve daha genç evliler arasındaki boşanma dilekçesinde Facebook'a göndermelerin arttığı kaydedildi. Araştırmayı yapan firmanın direktörü Mark Keenan, bu dilekçelerin çoğunda Facebook'ta yapılan sadakatsizliklerin yer aldığını belirterek, "2010 yılında genel boşanma oranları aniden hızla yükselecek " dedi.

Yaklaşık 14 milyon İngiliz'in de eski arkadaşlarla iletişim kurmak ve yeni arkadaşlıklar edinmek amacıyla bu tür sosyal paylaşım sitelerini düzenli olarak kullandıkları tahmin ediliyor.
Zaman 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler