YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ezan'dan etkilendi Müslüman oldu
Ezan'dan etkilendi Müslüman oldu
22 Mayıs 2012 16:13
Ezan sesinden etkilenen 24 yaşındaki Ukraynalı Turist Müslüman oldu. Violetta olan ismini ise Cemre olarak değiştirdi...

Turist olarak geldiği Safranbolu'da ezan sesinden etkilenen Ukraynalı Violetta Stalbarova (24) Müslüman oldu ve ''Cemre'' adını aldı.

Ukrayna'nın Odessa kentinden Safranbolu'ya turist olarak gelen Violetta Stalbarova, İlçe Müftülüğü'ne başvurarak, Müslüman olmak istediğini söyledi.

Müftü İlyas Yılmaztürk eşliğinde kelimeişehadet getiren kadına ihtida belgesi verildi.

Stalbarova, Müslüman olduktan sonra ''Cemre'' ismini aldı.

Stalbarova, ilçede tarihi ve turistik yerleri gezerken camilerin dikkatini çektiğini ve ezan sesinin kendisini etkilediğini söyledi.

Müslümanlıkla ilgili bilgi toplamaya karar verdiğini ve ilçede bulunan bir rehberden yardım istediğini ifade eden Stalbarova, ''Müslümanlıktan çok etkilendim, Müslümanlığın insanlardan istediği ve yerine getirilmesi gereken şeylerin bende var olduğunu anladım. İçim şimdi daha huzurlu. Bana yardım edenlere teşekkür ederim'' diye konuştu.

Müftü Yılmaztürk de Müslüman olan Stalbarova'ya Kur'an-ı Kerim ve Meali, İslam İlmihali ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından İtikadım, İbadetim, Peygamberim ve Ahlakım adlı kitaplar hediye etti. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler